Yavuz'dan MANŞET'e ziyaret

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, MANŞET Gazetesi'nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Yavuz'dan MANŞET'e ziyaret
Yavuz'dan MANŞET'e ziyaret
+1
Haber albümü için resme tıklayın

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gazeteciler Günü nedeniyle AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, MANŞET Gazetesi Efeler ofisini ziyaret etti. Metin Yavuz'a Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, Efeler Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Ege, Efeler Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın da eşlik etti.

"GAZETECİLER DEMOKRASİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ROL OYNUYOR"
Yavuz, MANŞET Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gazeteci Erdal Savaş'a Fatma Yazıcı'nın kaleme aldığı Çınarların Kaleminden Dökülenler isimli kitabı hediye etti. Türkiye'de basının her zaman önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken AK Parti'li Yavuz, "Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarındandır. Basının güçlü olduğu ülkelerde iktidarlar ve muhalefet güçlü olur. Günümüzde gerek kitle iletişim araçlarının yaygınlaşması, gerekse insanların bilgiye ulaşma isteği basının üzerine daha büyük sorumluluklar yüklemektedir. Bu kapsamda bilgiyi vatandaşa ulaştırmak için sahada görevini fedakarca yapan gazetecilerimizin günü kutlu olsun" dedi.

PANDEMİ ZORLUKLARI VE İNTERNET YASASINI GÜNDEME GETİRDİ
Gazetecilerin pandemi sürecinde karşılaştıkları zorluklar ve internet yasasının olmaması nedeniyle yaşanan sıkıntıları aktaran Gazeteci Erdal Savaş, "Gazetecilerin ağır pandemi koşulları altında görevlerini yaparken karşılaştıkları zorluklar herkesçe malum. Birinci derecede riskli meslekler arasında sayılan gazeteciliğin hükümetin sağladığı yardım, desteklerden yeterince pay alması kanaatindeyim. Bunun yanında ihtiyacı her geçen gün fazlasıyla hissedilen internet yasasının Meclisten bir an önce çıkıp yürürlüğe girmesini istiyoruz. Nazik ziyaretleri için sayın vekilimize teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

07 Oca 2021 - 13:15 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik