Hastanenin adı yetti

Aydın'da Şehir Hastanesi yapımı için çalışmaların başladığı Şevketiye Mahallesi'nde, emlak fiyatları 10'a katlandı. Mahalle Muhtarı Ahmet Şener, "Vatandaşın beklentisi çok büyük" dedi.

İsmail GÜREL
İsmail GÜREL Tüm Haberleri
Hastanenin adı yetti
Hastanenin adı yetti
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı Şevketiye Mahallesi'nde, 950 yataklı şehir hastanesinin yapılacağının açıklanmasının ardından emlak fiyatlarında yukarı yönde sert hareketler başladı. Zemin için yapılan çalışmaların hızlıca ilerlediği ve gün geçtikçe arsaların değerlendiği mahallede, arsa ve evlerin fiyatları şimdiden 10 katına çıktı.

"ARSALAR DEĞERLENECEK"
Geçimini çiftçilik ve hayvancılıkla sağlayan bir mahalle olduklarını dile getiren Şevketiye Mahalle Muhtarı Ahmet Şener, "Artık burada hayvancılık ve çiftçilik yapılmayacak, belki dengemiz bozulacak ama vatandaşların arsaları değerlenmiş olacak" diye konuştu.

"ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN"
Hastanenin yanında birçok şeyi de beraberinde getireceğini söyleyen Muhtar Şener, "950 yataklı bir hastane yapılıyor. Burada binlerce personel çalışacak, çok sayıda insanımız gelip gidecek. Hastane ile birlikte eczaneler, kafeler, lokantalar ve yeni konutlar gelecek. Şimdiye kadar hastalarımız İzmir'e, Denizli'ye sevk ediliyordu. Hastane yapılınca İzmir'den, Denizli'den, Muğla'dan buraya hastalar gelecek. Bu çok büyük bir yatırım. Allah buna sebep olanlardan bin kere razı olsun" ifadelerini kullandı.

"FİYATLAR UÇTU"
Fiyatların şimdiden çok fazla yükseldiğini belirten Şener, "Hastane gelmeden önce yaklaşım 300 bin lira değeri olan bir yere şu anda 2 milyon 500 bin lira para istiyorlar. Hastane gelmeden bile fiyatlar uçtu. Hastane bittiği zaman çok daha fazla yükselmiş olacak" dedi.
Hastanenin yapıldığı alanın arkasında bir arazisinin olduğunu söyleyen Özcan Akkuyu, "Arazinin büyüklüğü 42.5 dönüm. Hastaneden önce 50 ila 60 bin lira arasında bir değeri vardı, şu anda 600 bin lirayı buldu" diye konuştu.

10 Mar 2021 - 16:38 - Ekonomi

Mahreç  İsmail Gürel