Okul inşaatı fiyatları uçurdu

Nazilli Zafer Mahallesi Sağlık Caddesi üzerinde aile sağlığı merkezi ve eski devlet hastanesinin yerine yapılacak okul bölgedeki dükkanların değerini artırdı. Sağlık Caddesi üzerinde dükkan bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

Filiz Özdemir
Filiz Özdemir Tüm Haberleri
Okul inşaatı fiyatları uçurdu
Okul inşaatı fiyatları uçurdu
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli'ye bağlı Zafer Mahallesi'nde aile sağlığı merkezi ve okul yapılacak olması bölgeyi hareketlendirdi. Sağlık Caddesi'ndeki dükkanlar kıymete bindi. Emlakçı Arslan Katı dükkanların iki kat değerlendiğine dikkat çekti. Katı, ev fiyatlarının yüzde 25 oranında arttığını belirtti. Arslan Katı, “Zafer Mahallesi’nde okulun inşaatına henüz başlanmadı ama adı bile yetti. O bölgede ne kiralık ne de satılık dükkan bulmak imkansız hale geldi. Kimse dükkanını elden çıkarmak istemiyor. Emlak piyasası da oldukça hareketli. Sadece doğalgazı olmayan eski evler boş” dedi.
MUHTAR CERTEL TEŞEKKÜR ETTİ
Zafer Mahallesi Muhtarı Mustafa Certel inşaat devam eden aile sağlığı merkezi ve ihale sürecine girilen okulun Zafer Mahallesi’ni şimdiden hareketlendirmeye başladığına dikkat çekerek “Bu iki yapının mahallemize çok artıları olacak. Özellikle okulun hayata geçmesiyle birlikte çocuklar, öğretmenler mahallemizi daha canlı hale getirecekler. Bu durum mahalle esnafımızın da lehine olacak. Mahallemiz adına çok mutluyuz. Yetkililere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

11 Mar 2021 - 12:10 Aydin/ Nazilli- Gündem

Mahreç  Filiz Özdemir