Savaş CHP’nin algı operasyonuna sert çıktı

AK Parti Aydın Milletvekilli ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş Söke'de yapılacak KİPAŞ Kağıt Fabrikası’nı ziyaret etti. Millet İttifakı’ndaki görüş ayrılıklarını bir kez daha gözler önüne seren kağıt fabrikasıyla ilgili konuşan Savaş, her yatırıma olduğu gibi buna da karşı çıkan CHP’ye yüklendi. CHP’nin yatırımı gölgelemek için soyunduğu algı operasyonuna dikkat çeken Savaş, “Bu Sökemize yapılmış çok güzel bir yatırım bunu kötülemeye çalışıyorlar” dedi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Savaş CHP’nin algı operasyonuna sert çıktı
Savaş CHP’nin algı operasyonuna sert çıktı
+5
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş Söke’yi ziyaret etti. İlçe teşkilatında partililerle buluşan Savaş daha sonra esnaf temsilcileriyle bir araya geldi. AK Parti’li Savaş’ın son durağı Söke Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) kurulacak KİPAŞ Kağıt Fabrikası oldu.

“CHP HER YATIRIMA KARŞI ÇIKIYOR”
Fabrikada incelemelerde bulunan Savaş önemli mesajlar verdi. CHP ve İYİ Parti arasında encümen seçimleriyle başlayan görüş ayrılığını derinleştiren kağıt fabrikasının ilçe ekonomisine sunacağı katkılara vurgu yapan Savaş, ana muhalefete yüklendi. CHP’nin klasik muhalefet anlayışıyla her yatırıma olduğu gibi kağıt fabrikasına da karşı çıkmasına tepki gösteren Savaş, yürütülen algı oyunlarına dikkat çekti. Ana muhalefet partisinin yapay gündemler oluşturup milyon liralık yatırımı gölgelemeye çalıştığını vurgulayan Savaş, karalama kampanyası başlatan CHP’yi eleştiri yağmuruna tuttu.

“ALGI OYUNLARIYLA KÖTÜLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”
OSB yönetimiyle toplantı yaptıklarını belirten Savaş, CHP’nin fabrikanın tarıma zararı olacağı şeklindeki iddiasının doğru olmadığını söyledi. Savaş, “Bu Sökemize yapılmış çok güzel bir yatırım. Bunu kötülemeye çalışıyorlar. Bu konuları gündeme getirenlere altyapısı olmayan, bilgiden yoksun olan bu iddialar konuşulmadan önce OSB yönetimini ziyaret edip, bilgilendirme toplantılarına katılmalarını tavsiye ediyorum. Bu söylemlerin hiçbirinin gerçekle alakası yok” dedi.

“KAMUOYUNU YANILTMA PEŞİNDELER”
CHP’nin kamuoyunu yanıltma peşinde olduğunun altını çizen Savaş, “İlk önce DSİ’ye gidip yetkililerimizle görüşmeleri lazım. Hakikaten yer altı suyunu eksiltecek mi, sıkıntı ya sokacak mı gibi sorularla DSİ Bölge Müdürümüzden bilgi almaları gerekir. Altyapısı olmadan, doğruluk payı olmadan konuşuyorlar ve kamuoyunu yanıltarak algı yönetimi yapıyorlar” şeklinde konuştu.

“İSTİHDAM SAĞLAYACAK”
Kağıt fabrikasının Söke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirten Savaş, “Burada çok önemli bir yatırım var. İstihdam sağlayan, ihracat potansiyeli büyük olan, Avrupa ve Türkiye'nin en büyük kağıt fabrikası olan bu güzel yatırımı karalamaya kimsenin hakkı yok. O nedenle bu tip konuşmaları iddiaları yapmadan önce yetkililerden bilgi almaları gerekmektedir. Bu güzel yatırımı Sökemize getiren kişilere buradan teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

16 Nis 2021 - 17:57 - Siyaset

Mahreç  Ali Bulur