AK Partili vekillerden küstah darbe imasına tepki

AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Metin Yavuz, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın televizyon programında yaptığı Menderes benzetmesine tepki gösterdi.

İsmail GÜREL
İsmail GÜREL Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP, skandal darbe göndermelerine bir yenisini daha ekledi. Darbe imalarından vazgeçemeyen CHP'nin Grup Başkanvekili Engin Altay, katıldığı televizyon programında, merhum Başbakan Adnan Menderes'in idam edilmesinin üzerinden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik küstah ifadeler sarf etti.
Altay, "Rahmetli Menderes de bir dönem bu dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti. Ve onlar o kadar ileri gitmişlerdi ki, Menderes'ten aldıkları güç ve yüzle. Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı? Atatürk'ü Koruma Kanunu'nu yapmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan da sonu benzemesin Menderes'e" ifadeleriyle açıkça darbe tehdidinde bulundu.

"HEZİMET YAŞAMAYA MAHKUMLAR"
Menderes üzerinden Erdoğan'a darbe imalı gönderme yapan Altay'a tepki gösteren AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, "Tarih değişiyor ama CHP zihniyeti hiç değişmiyor. Bu tehditlerden medet umanlar hezimet yaşamaya mahkûmlar artık" dedi.

"HODRİ MEYDAN"
Darbe seviciliğinden vazgeçemeyen CHP'li Altay'a bir tepki de AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz'dan geldi. Konu hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yavuz, "Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı “Menderes’in sonu” üzerinden küstahça tehdit eden o darbeci namertlere en güzel cevabı Soylu Bakanımız verdi: "Sizi 15 Temmuz’dan beter yaparız." Beterin de beteri var.Yüreğiniz yetiyorsa burdayız. Şu hesabı bir görelim artık. Hodri meydan! " ifadelerini kullandı.

21 Nis 2021 - 13:28 - Siyaset

Mahreç  İsmail Gürel