Vali Aksoy Trabzon’da okul yaptıracak

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ve ailesi eğitime destek olmak için harekete geçti. Aksoy’un Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde babasının adını yaşatmak için okul yaptıracağı belirtildi.

Vali Aksoy Trabzon’da okul yaptıracak
Vali Aksoy Trabzon’da okul yaptıracak
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Trabzon’un Köprübaşı ilçesine bağlı Gündoğan Mahallesi’nde yapılacak 2 katlı ve 2 derslikli anaokulunun protokolü imzalandı. Vali Hüseyin Aksoy’un mülkiyeti maliye hazinesine kayıtlı arazide anne ve babasının adını yaşatmak için okul yaptıracağı belirtildi. Okulun adının Hatice-Aslan Aksoy Anaokulu olacağı öğrenildi.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, hayırseverlere teşekkür ederek, “Okulumuzda ülkemizin geleceği evlatlarımız yetişecektir. Okulumuzun yapımına katkısı olanların Allah hayırlarını kabul etsin. Kendilerine hayırlı ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.

“ANNE VE BABAMIZIN ADINI YAŞATMAK İSTEDİK”
Bir süre önce hayatını kaybeden babalarının adlarını yaşatmak istediklerini söyleyen Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Bir vali olarak bu zamana kadar hep hayırseverlerimizle protokoller imzaladık. Ancak bugün protokolün hayırsever tarafında bulunmak ayrı bir heyecan oldu. Bundan çok büyük mutluluk duyduk. Annemize danışarak ailece aldığımız bu kararla babamızın ve annemizin adını bu vesile ile yaşatmayı düşündük” dedi.
Anaokulunun bin 190 metrekarelik arsa üzerinde inşa edeceği, 1 yıl içerisinde çalışmaların bitmesinin öngörüldüğü belirtildi. (İHA)

19 May 2021 - 15:21 - Gündem