Didim'de Triatlon heyecanı

Türkiye Triatlon Federasyonu ve Didim Belediyesi’nin ortaklığından 3. Didim Triatlon yarışmaları düzenlendi.

Didim'de Triatlon heyecanı
Didim'de Triatlon heyecanı
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’ın Didim ilçesinde bir kez daha triatlon heyecanı yaşandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Triatlon Federasyonu, Didim Kaymakamlığı ve Didim Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenen 3. Didim Triatlon yarışmalarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Altınkum’daki yarışla pandemi önlemleri altında gerçekleştirildi. Yarışlar nedeniyle ilçede Atatürk Bulvarı’nın bazı kısımları trafiğe kapatıldı. Sporcular Genç A, Genç B, Elit, Paratriatlon, Yaş grubu ve Mixed Relay kategorilerinde ilk 3’e girmek için ter döktü. Yüzme, bisiklet ve koşu kategorilerinde başarılı olanlara ödülleri verildi.
Gelecek sene salgının olmaması durumunda yarışlara katılacak sporcu sayısının 1000’e çıkacağını tahmin ettiklerini belirten Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, “Bu sene 500’e yakın, en son 496 idi kayıt var. Geçen sene bu grupların sayısı 300 idi, yani 2019 yılında.. Şu anda parkurda da bir değişiklik yaptık. Çünkü her geçen gün sayımız artıyor. Burada biz yani Triatlon ailesi Didim’i çok sevdi” dedi.

23 May 2021 - 12:23 - Spor