Söke Çayında sona gelindi

AK Parti Söke İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Orta, Söke Çayı'yla ilgili açıklamalarda bulundu. Orta, "Yüzde 10'luk bir kısım kaldı. Daha sonra 2. etaba geçiyoruz" dedi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Söke Çayında sona gelindi
Söke Çayında sona gelindi
+1
Haber albümü için resme tıklayın


Söke'nin 30 yıllık kanayan yarası olan ve ilçe merkezinin ortasından geçen 2 bin 250 metre uzunluğundaki Söke Çayında ilk etapta sona gelindi. AK Parti Söke İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Orta, Söke Çayı'nda çalışmalar hakkında bilgi verdi.

"3 TANE YAYA KÖPRÜSÜ YAPILACAK"

Hüseyin Orta, "Söke Çayımız toplam iki etaptan oluşuyor. İlk etap olan 2 bin 250 metre uzunluğundaki imalatın yüzde 90'ı bitmiş bulunmakta, geri kalan kısmın devam edebilmesi için AYDEM trafoyu ve Türk Telekom hatlarını deplase etmesi bekleniyor. İkinci etap ihalesi de önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Ayrıca üç adet yaya köprü siparişleri de verildi. Onlar da mühendislerimizin belirlemelerinden sonra yerlerine takılacaktır" ifadelerini kullandı.

"TABELA DEĞİL ESER SİYASETİ YAPIYORUZ"

Orta, "Kaç dönemdir yerel yönetimde bulunan CHP sadece tabela siyaseti yaparak, vatandaşlarımızı vaatleriyle kandırıyor. Her seçim dönemi gelince tabela siyasetine devam ediyor. Ancak biz icraatlarımızla konuşuyoruz. Vadedilen otogar ve otopark ne oldu? Söke'nin hali ortada, Söke'yi bu hale siz getirdiniz. Ancak hemşehrilerimiz hiç merak etmesin Allahın izniyle biz Söke'miz için gece gündüz demeden çalışmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

22 Eyl 2021 - 13:39 Aydin/ Söke- Gündem

Mahreç  Ali Bulur