ÖZLEMİŞİZ!

Nazilli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, uzun bir aradan sonra coşkuyla kutlandı. Şehir Stadyumu’ndaki birbirinden güzel gösteriler, vatandaşların tüylerini diken diket etti.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
ÖZLEMİŞİZ!
ÖZLEMİŞİZ!
+27
Haber albümü için resme tıklayın


Nazilli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu vardı. Kutlamaların adresi Nazilli Şehir Stadyumu oldu. Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy ve Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, stadyumdaki öğrenci, öğretmen, gaziler, efeler, mehter takımı ve seyircilerin bayramını kutladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlamalarda Sedat Sırrı Arısoy, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Emekli öğretmen Firdevs Esmer “Cumhuriyet Demek” isimli şiiri okudu. Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Karataş’ın protokol ve seyircilere seslenişinin ardından Nazilli Belediyesi Halk Oyunları ekibinin zeybek gösterisi tüyleri diken diken etti.
GÖSTERİLER ALKIŞ TOPLADI
Kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Nazilli Belediyesi Mehteran Takımı’nın marşları izleyenleri coşturdu. Kuzeyin Uşakları adlı Halk Oyunları grubunun Karadeniz yöresinden horon gösterileri büyük alkış topladı. Nazilli Lisesi öğrencilerinin hazırladığı kareografi görülmeye değerdi.
CUMHURİYET KORTEJİ YAPILDI
Lise öğrencilerinden oluşan karma bando eşliğinde protokol selamlandı. Ardından Atatürk Bulvarı’nda cumhuriyet korteji yapıldı. Stadyumdan başlayan kortej Belediye Meydanı’nda son buldu. Protokol üyeleri, polisler, öğrenci ve öğretmenler vatandaşı selamladı.

29 Eki 2021 - 12:32 Aydin/ Nazilli- Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik