NAZİLLİ BÖYLE SEÇİM GÖRMEDİ

Nazilli’de Gerçek Zafer İlkokulu’nda yapılan sınıf başkanlığı seçimi gerçeğini aratmadı. Sandıkta oy kullanarak başkanlarını seçen öğrencilerin, propaganda süreci ve vaatleri yüz güldürdü.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
NAZİLLİ BÖYLE SEÇİM GÖRMEDİ
NAZİLLİ BÖYLE SEÇİM GÖRMEDİ
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’de Gerçek Zafer İlkokulu’nda sıra dışı sınıf başkanlığı seçimi yaşandı. 2-A Sevgi Çiçekleri sınıfı öğrencileri sınıf başkanı olabilmek için gerçeğini aratmayacak bir seçim yaptı.
SANDIK KURULDU
Sınıf Öğretmeni Pervin Günay gözetiminde öğrenciler, gizli bir şekilde oy pusulularında arkadaşlarına oy verdi. 3 kişiden oluşan sandık görevlileri, oy verme işlemini kontrol etti. Öğrenciler, kullandıkları oyları sandığa attı.
VAATLERİ GÜLDÜRDÜ
6 aday başkan olabilmek için birbiriyle yarıştı. Hafta oyunca propaganda sürecinde astıkları afişlerle sınıf arkadaşlarının oyuna talip olan miniklerin vaatleri, hem şaşırttı hem de yüzleri güldürdü. Okula deniz getirme vaadinde bulunan Hanzade Savaş ile arkadaşlarını lunaparka götüreceğini söyleyen Efe Ozan sınıf arkadaşlarını etkileyen isimler oldu. İki öğrenci, 8’er oy alarak seçimi berabere bitirdi. İkinci turda oyların çoğunluğunu alan Efe Ozan sınıf başkanı seçilirken Hanzade Savaş ise başkan yardımcısı oldu.
“DEMOKRASİYİ ÖĞRETMEK İSTEDİK”
Demokrasinin işleyişini öğrencilerine anlatmak için uygulamalı bir eğitim gerçekleştirdiklerini ifade eden sınıf öğretmeni Pervin Günay, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ardından cumhuriyetin ne olduğunu, aklın yöneticilerini kendisi seçtiğini uygulamalı olarak göstermek istedik. Öğrencilerimiz, seçim heyecanını yaşasınlar, oylarını kullansınlar ve kendi yöneticilerini nasıl seçtiklerini anlasınlar istedik” ifadelerini kullandı.

05 Kas 2021 - 13:56 - Eğitim

Mahreç  Mustafa Çelik