MHP Aydın'dan gövde gösterisi

Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyeleri ve Milletvekilleri, "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" programı kapsamında, Aydın'da STK temsilcileri ve muhtarlarla kahvaltıda buluştu. MHP Heyeti, gündeme ve 2023 seçimlerine dair açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Haluk Alıcık, "Aydın, sağın kalesidir" dedi.

İsmail GÜREL
İsmail GÜREL Tüm Haberleri
+16
Haber albümü için resme tıklayın

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu, Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sadef, MYK Üyeleri Deniz Depboylu, Necmi Yıldırım, Mehmet Ödevli ve Burak Pehlivan'dan oluşan heyet, “Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” programı kapsamında Aydın'da STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.


Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, "Aydın kentimizi karış karış konuşmaya, efe köylere misafir olmaya, hatır sormaya, gönül almaya, kucak açmaya, aramızdaki sevgiyi daha da güçlendirmeye hoş geldiniz. Cumhur ittifakı olarak Cumhuriyet'e sahip çıkmalıyız. Geleceğimize, milli bekamıza sahip çıkmaya hoş geldiniz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bizlere kutlu davamızı miras bırakan Başbuğ'umuz Alparslan Türkeş'i, tüm şehitlerimizi rahmetle, hürmetle yad ediyorum" dedi.


"ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRİYORUZ"
İl Başkanlığı görevine atandığı günden bu yana Genel Merkez'den gelen talimatlar doğrultusunda, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatlarını eksiksiz uyguladıklarını söyleyen Alıcık, " Kurum, kuruluşlar ve sendikalarla olan ilişkilerimizi güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Salgın sürecinde kurallara uygun biçimde çalışmalarımızı sürdürdük. Toplantılarımıza aksatmadan devam ettik. Üye kayıtlarımızı da sürekli sürdürdük. Cumhur İttifakı'nın yaşaması ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yaşaması için üzerimize düşen her görevi eksiksiz yerine getiriyoruz. 2023 yılında, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimlerinde, oyumuzu tüm zamanların en iyisine taşıyacağımıza inançla çalışan arkadaşlarımızla gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.


"CHP'NİN GERÇEK YÜZÜNÜ ANLATACAĞIZ"
2023 seçimleri için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüreceklerini ifade eden Alıcık, CHP'yi hedef aldı. Alıcık, "Sertleşen kuşatmayı beraberce yarmak için el birliğiyle mücadelemizi yapacağız. Tarihimize sırt çevirmiş, kökümüzden uzaklaşmış, işgal edilmiş CHP'nin gerçek yüzünü her zeminde anlatacağız. Çarşıda, pazarda, bağda, bostanda, camide, cem evinde, Türkiye'nin geleceğinde birlikte olmak, birliğimizi güçlendirmek maksadıyla 2023'e kadar hiç durmayacağız. 24 Haziran seçimlerinde, CHP ile HDP ittifakını, terörle mücadeleye karşı gelişini, Mustafa Kemal Atatürk ile olan bağını koparışını tek tek hemşehrilerimize anlatacağız. CHP'nin neye dönüştüğünü, kimlere hizmet ettiğini izah edeceğiz. Takdiri de hemşehrilerimize bırakacağız" şeklinde konuştu.


"TESADÜFLERE BIRAKILACAK BİR SEÇİM DEĞİL"
Tüm teşkilat olarak 2023 seçimleri için sokağa inerek vatandaşlarla dertleşeceklerini belirten Alıcık, "2023, tesadüflere bırakılacak bir seçim değil. Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl dönümünü tesadüflere bırakamayız. Nazilli'de, içinizde bana oy vermeyen arkadaşlarımız vardır, hepinize hakkım helaldir dedim. Ama 2023'te çalışmazsanız hiç birinize hakkımı helal etmem dedim. 2023 evlatlarımız için, 2023 Atatürk'ün emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti için, bu devlet bizim için çok önemli" dedi.


"VATANIMIZDAN VAZGEÇEMEYİZ"
Menfaatleri, makamları ve para için bu vatandan vazgeçmeyeceklerini söyleyen Başkan Haluk Alıcık, "MHP, 52 yıllık mazisinde hep bunu söyledi. Genel Başkanımız, önce ülkem ve devletim sonra partim dedi. MHP, devletin bekası için 15 Temmuz'da Türk Milleti'nin yanında oldu. En kötü demokrasi en iyi darbeden iyidir dedi. Eğer günlük menfaatlerimizi düşünürsek, bugün paramız olmayabilir, bugün mutlu olmayabiliriz ama vatanımızdan vazgeçemeyiz arkadaşlar. Bugüne kadar Türk Milleti'ne güvendik yine güveniyoruz. Biz öyle Amerika'dan, darbelerden ve darbeden sonra oluşacak iktidarlardan hiçbir zaman medet ummadık. Şunu hiçbir zaman unutmayın, 7 Haziran seçimlerinde CHP'nin genel başkanı, Genel Başkanımıza seni Başbakan yapacağız, beraber hükümet kuracağız dediği ve HDP'nin bunu desteklediğinde, Genel Başkanımız dedi ki, biz vatan hainleriyle, bu memleketi bölmek isteyenlerle bağlantı kurmayız dedi. Bunu çok iyi düşünmeniz lazım" ifadelerini kullandı.


"AYDIN, SAĞIN KALESİ"
İnsanların Aydın, CHP'nin kalesidir dediğini söyleyen Alıcık, 2007 seçimlerini hatırlattı. Alıcık, "2007'de MHP Aydın'da 3 tane milletvekili çıkardı. Dünkü kadrolar burada, dünkü kadrolar burada. Ne eksik diye baktığınızda adam gibi çalışmak eksik. Koşturacağız, bu memleketin derdiyle dertlenenlerle beraber olacağız ki onlarla bu milletin teveccühünü kazanacağız. Biz hemşehrilerimizden hiç şikayet edemeyiz, biz sokakta olmalıyız. Seçimden seçime siyaset olmaz" dedi.


"CUMHUR İTTİFAKI 15 TEMMUZ GECESİ KURULMUŞTUR"
81 ili karış karış dolaşarak, helalleşmek için geldiklerini söyleyen Necmi Yıldırım, "Buradaki bu coşkulu kalabalığınız varlığınız bizlere güç katmaktadır. Bu toplantılarımızın vatandaşla buluşmalarımızın temel maksatlarından bir tanesi sadece seçim satında değil ülkemizin içerisinden geçtiği kritik dönemde de kıymetli vatandaşlarımıza başta olmak üzere Aydınlı hamşehrilerimize de ülkemizin içinden geçtiği adete bir ateş çemberi içerisinde bulunduğu bu zor günlerde partimizin Cumhur İttifakı'nın politikalarını anlatabilmek, onlarla dertleşmek ve onların dertlerini yönetim fertlerine iletmekle mükellefiz. Bugün, Cumhur İttifakı, dünyaya meydan okumaktadır. Cumhur İttifakı, milletin nezninde, 15 Temmuz gecesi kurulmuştur" dedi.


"EKONOMİK KRİZ DÜNYA ÇAPINDA BAŞ GÖSTERMEKTEDİR"
Güncel ekonomik gelişmeler hakkında konuşan Yıldırım, "Bugün vatandaşlarımız ekonomik olarak çok iyi durumda değil. Vatandaşlarımızın alım gücü zorlaşmış. Asgari ücrete belirli zamlar bekleniyor. İşçi, memur kendine göre haklı sebeplerle bizlere çeşitli sorular yöneltebiliyor. Bu hususlarla alakalı birkaç durumdan bahsetmek isterim. Örnek verecek olursak, tüm dünyada kaynaklara ulaşımda bir sıkıntı var. Ekonomik kriz dünya çapında baş göstermektedir. Ülkemiz gibi kırılgan ve gelişmekte olan ekonomilere sahip Brezilya, Arjantin’de bunlara örnek verebilirim bu ülkeler bundan daha fazla etkilenmektedir . Bugün dolardan sıkça bahsediliyor, bahsetmemek te elde değil. Belli başlı bir çok temel ihtiyaç maddelerini yurt dışından döviz ile alıyoruz bunlara gelen artış hepimizi etkiliyor hepimizin cebini yakıyor. Bahreyn parası, doların 2.5 katı. Kuveyt'in parası Sterlin'den dahi güçlü. Bir devlet yine birkaç ada ülkesi sayabilirim Malta’nın parası, Fiji Adaları'nın doları, Amerikan dolarından daha güçlü. Bugün bu ülkeler dünyada, dünya tarihinde bilime, sanata ve herhangi bir konuya hangi katkılarda bulunmuşlardır? Kendi bağımsız yönetimlerini sağladıklarını kim söyleyebilir? Tamamen dışarıdan emir alan, yönetilen pozisyonda olan ülkelerdir. Bugün Türk Lirası'nın değeri, bunu araştırabilirsiniz Rus Rublesi'nden 6 ila 8 kat arasında daha fazla. Bugün kim Rusya’ya güçsüz diyebilir? Rusya’yı kim yok sayabilir? Bugün Suriye’de petrolün litresi Türkiye’nin yarı fiyatı. Yarı fiyatı olsa ne yazar?" ifadelerini kullandı.


"SEÇİMLER İÇİN DEĞİL, NESİLLER İÇİN ÜLKÜCÜ HAREKET"
MHP heyetinin, Aydın'a halleşmeye ve helalleşmeye geldiğini söyleyen Burak Pehlivan, "İnşallah onlarla dolu dolu bir gün geçireceğiz bugün Aydın'da. Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin talimatları doğrultusunda, Adım Adım 2023, İl İl Anadolu programlarına başladık. Aynı, Selçuklu'nun çift başlı kartalı gibi. Bir yüzümüz Karadeniz'de, bir yüzümüz Akdeniz'de. Bir gözümüz Ege'ye bakıyor, bir gözümüz Doğu'ya bakıyor. Bir pençemizle Marmara'dayız, bir pençemizle il il geziyoruz. Vatandaşımızla halleşiyoruz. Karış karış gezip, nakış nakış milliyetçi hareketi gönüllere işliyor, Cumhur İttifakı'nı anlatıyoruz. Seçimler için değil, nesiller için ülkücü hereket. Nesiller için Cumhur İttifakı diyoruz. Hainlere geçit vermeyeceğiz, buna müsaade etmeyeceğiz. Derdimiz devlet, gücümüz millet" ifadelerini kullandı.


"BÜTÜN ZORLUKLARLA HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDİYORUZ"
Amaçlarının anlamak ve anlatmak olduğunu ifade eden Deniz Depboylu, "Sizleri dinleyecek, bilgiler alacağız. İnanıyorum ki bizim göremediklerimiz, bilemediklerimiz, eksik kaldığımız noktalar vardır. O nedenle sizleri dinlemek amacıyla bugün ve yarın Aydın'da programlarımıza devam edeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi, ilkeli sorumluluk bilinciyle hareket eden, yol alan, sorun çözen, inisiyatif alan, dünyayı Türkçe okuyan, milli şuur ile memleket ve dünya meselelerini gözlemleyen, dünya sorunlarını analiz eden, öngörüleriyle, doğru teşhislerde bulunan, önderlik yapan güçlü bir siyasi partidir. MHP, şerefiyle, tarihiyle, milletimiz nazarında her zaman güvenilen bir kale, yeri geldiğinde aldığı inisiyatifle birlikte Türk siyasetine yön veren, öncülük yapan ve aynı zamanda da kıymetli politikalarıyla geleceği çizen bir siyasi partidir. MHP'nin şerefli mensupları olarak burayı onurlandıran ve bizlerle yol alan kardeşlerimizin yanı sıra siz değerli misafirlerimiz, STK başkanları ve muhtarlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam ediyoruz. Zor dönemlerden geçiyoruz. Bütün zorluklarla hep birlikte mücadele ediyoruz. Maalesef yaşadığımız ekonomik, sosyolojik, psikolojik sorunlarla birlikte, psikolojik sorunlar diyorum çünkü üzerimizde kuşatma ve yaşadığımız salgın, üzerimize bir yük getirmekte. Bu sorunlarla baş ederken bir tandan da üzerimizde kurulan kuşatmayla mücadele etmek durumundayız" ifadelerini kullandı.


"BÜTÜN SORUNLARIN ÜZERİNDEN GELECEĞİZ
Birlik ve beraberlikle, bütün sorunların üzerinden gelinebileceğine inandıklarını söyleyen Depboylu, "Türkiye, güçlü bir devlettir. Türk Milleti aziz bir millettir. Birlik ve beraberlik ruhuyla savaşacağımız bu dönemde, bu güçlüklere karşı dimdik ayakta durmaya çalışacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başında bulunan saygıdeğer Cumhurbaşkanımız ve saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile aldıkları kararlar ve yürüdükleri bu yolda, sizlerin de birlik ve beraberliği ile bütün sorunların üzerinden geleceğiz" dedi.

04 Ara 2021 - 14:59 - Siyaset

Muhabir  İsmail Gürelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Manşet Aydın editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Manşet Aydın değil haberi geçen ajanstır.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi