KISKANIYORUZ!

Denizli son dönemde yaptığı yatrıımlarla Ege’nin en hızlı büyüyen kenti olurken, Aydınlıları kıskandırmaya devam ediyor. Geleneksel deve güreşlerinin merkezi olmakla övünen CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun yönettiği Aydın’da müsabakalar ilkel ortamlarda yapılıyor. AK Parti'li Osman Zolan'ın başkanlığını yaptığı Denizli Büyükşehir Belediyesi ise modern tesisleriyle imrendiriyor.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
KISKANIYORUZ!
KISKANIYORUZ!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti'li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yönetiminde Ege Bölgesi'nin parlayan yıldızı haline gelen Denizli’nin son yıllarda sağladığı kalkınma hamlesini Aydınlılar gıptayla izliyor. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun sosyal belediyecilik masalları, algı ve reklamla yönetilen Aydınlı vatandaşlar çevre illeri kıskanır hale geldi.

AYDINLILAR KISKANDI
Son yıllarda sağlanan yatırımlarla Ege’nin en hızlı büyüyen kenti olan Denizli’de, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği geleneksel deve güreşi ile yine herkesi kendine gıptayla baktırdı.

DENİZLİ’DEN GÜREŞLERE MODERN TESİS
Deve güreşlerinin merkezi olarak bilinen Aydın’da vatandaşlar, ilkel yöntemlerle traktör romörkü ve kamyon kasaları üzerinde güreş seyretti. Bir zamanlar tesis fakiri olan Denizli, şimdilerde sporda örnek gösterilen kentlerden biri haline geldi. Yörük kültürünün önemli parçası olan deve güreşleri Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılında yaptığı Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi ve Atletizm Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Vatandaşlar ve deve sahipleri modern bir ortamda güreş heyecanı yaşadı.

“HARİS VE BİLGİSİZ ZİHNİYET”
1998 yılında Mimar Sinan Mahallesi’ndeki kompleksiyle, konser, deve güreşi ve amatör spor organizasyonlarının modern ortamda yapılmasını sağlayan Aydın Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Aksu, Özlem Çerçioğlu’nun yıktırdığı tesislere ilişkin açıklamalarda bulundu. Duruma tepki gösteren Aksu, “Biz bunu 1998’de yaptık. Özlem Çerçioğlu yıktı. Aydınspor’u da tesisle birlikte yok etti. Mimar Sinan Mahallesi’ndeki tesislerde üç yıl deve güreşleri yaptık, muhteşemdi. Hatırlayanlar bilir. 25 yıl sonra, bu tesisi komple yıktı, haris ve bilgisiz bir zihniyet. Bu koskoca camiayı yok edenler, sonuçlarına katlanacaklardır. Bu kente ihanet edenler onmadı hiç” ifadelerini kullanarak eleştirilerini sıraladı.

03 Mar 2022 - 11:33 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik