Söke'nin göbeğinden kanalizasyon akıyor

Söke Çayı'na karışan kanalizasyon suları muhtar ve esnafı isyan ettirdi. Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Mustafa Arı, "Söke sahipsiz mi neden kimse müdahale etmiyor" dedi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Söke'nin göbeğinden kanalizasyon akıyor
Söke'nin göbeğinden kanalizasyon akıyor
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Söke'nin 40 yıllık sorunlarından birisi olan Söke Çayında ıslah çalışmaları başlamış, modern görünüme kavuşmuştu. Ancak son günlerde Konak Mahallesi Abalaki mevkii ve Kemalpaşa Mahallesi’nden gelen kanalizasyon suları Söke Çayı’na akmaya başladı.

"SEVİNCİMİZ KURSAĞIMIZDA KALDI"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Mustafa arı,
"Güzelim dere mahvoldu. Kurtulduk diye seviniyoruz ancak yine aynı sorunla karşı karşıyayız. Benim anlamadığım belediye yetkilileri geçmiyor mu bu çayın etrafından. Eski halinden kurtuldu diye sevinirken bu sefer de bu sorun patlak verdi. Bu Söke'ye neden değer vermiyorlar. Sahipsiz miyiz biz? Esnaf ve vatandaşlar şikayete bana geliyor. Umudumuz bir an önce bu çayın temizlenmesi ve gerekenin yapılmasıdır" dedi.

"BU BİR SUÇ

Gerekli yazışmaları hemen yapacağını ifade eden DSİ Yetkilileri, "Çayımıza akan kanalizasyon suları bir suçtur. Bugün itibarıyla ASKİ, Büyükşehir Belediyesine ve Valiliğe gerekli yazışmaları yapacağız. Ardından belirlenen süre içerisinde dereye akan kanalizasyon suları kapatılacak. Derenin içerisinde bulunan su ise kendini deşarj yaparak temizlenecektir. Dereye kanalizasyon bağlanamaz bu bir suçtur. Yakın bir süreçte bu sorunu ortadan kaldıracağız" ifadelerini kullandı.

29 Mar 2022 - 13:43 - Gündem

Mahreç  Ali Bulur