CHP’NİN HDP AŞKI BİTMİYOR

CHP’li Kuşadası Belediyesi’ndeki ihalede usulsüzlük yapıldığını ihbar mektubuyla gündeme getiren gazeteci Ergün Poyraz’a saldıranlarla ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Söz konusu ihaleyi alan ZTB İnşaat’ın terör örgütü PKK’yla bağlantılarının olduğu iddia edildi. Şirket sahibi Turan Bagı’nın Twitter hesabı dikkatlerden kaçmadı. Takipçileri arasında Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in de olduğu Bagı’nın HDP ve Demirtaş sempatizanı twitler attığı, CHP’lilerin hesaplarını da takip ettiği görüldü

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
CHP’NİN HDP AŞKI BİTMİYOR
CHP’NİN HDP AŞKI BİTMİYOR
+8
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde gazeteci Ergün Poyraz akşam saatlerinde evinin önünde saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Poyraz hastanede tedaviye alındı.

15 İHALE ZTB'YE
CHP’li Kuşadası Belediyesi’nin, ihale verdiği ZTB İnşaat’ın PKK terör örgütüyle bağlantılarını ifşa ettiği için saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Ergün Poyraz saldırıdan hemen önce CHP’li Kuşadası Belediyesi’ne bir ihbar mektubu gönderdi. Mektupta belediyenin mıcır taşı ihalesinde yolsuzluk yapıldığı iddiaları yer aldı. Kuşadası Belediyesi’ndeki son 17 ihalenin 15’ini alan ZTB isimli inşaat şirketinin PKK terör örgütü ile bağlantılı olduğu öne sürüldü.
Ergün Poyraz’ın ihbar mektubundan kısa süre içerisinde ZTB İnşaat şirketinin haberi oldu.

ŞİRKET, PKK’YLA BAĞLANTILI İDDİASI
Bunun üzerine saldırı gerçekleştirildi. Olayın faili veya azmettiricilerinin kimliğini belirleyen Aydın İstihbarat Şube Müdürlüğü polisleri ZTB şirketinin sahibi Turan Bagı, Zana Bagı ile şoför Vural Çelik’i gözaltına aldı. Tuna Bagı ve Zana Bagı'nın PKK/KCK terör örgütüne müzahir olduklarına dair geçmiş tarihli ilişik kayıtlarının bulunduğu belirlendi.
Ergün Poyraz’ın park halindeki aracına çarpan otomobilin ZTB İnşaat Taahhüt Nakliyat Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adına kayıtlı olduğu öğrenildi. Poyraz’ı, “Aracına çarptık, gel konuşalım” diye arayan telefon numarasının da ZTP İnşaat’a kayıtlı GSM hattı ile irtibatlı olduğu ortaya çıktı.

HDP’Lİ AKKUŞ ZİYARET ETTİ, İHALELER YAĞMUR GİBİ YAĞDI
ZTB İnşaat’ın HDP ve terör örgütü PKK’yla bağlantılarının olduğu iddiaları bununla sınırlı kalmadı. Görevinden alınan Iğdır'ın HDP'li eski Belediye Başkanı Yaşar Akkuş'un Kuşadası Belediyesi’ni Temmuz 2019’daki ziyaretinin ardından ZTB İnşaat üst üste ihaleler kazandı. 2019 yılına kadar Kuşadası Belediyesi’nde sadece 2 ihale karşılığı 1 milyon 170 bin 250 liralık iş yapabilen ZTB İnşaat, Akkuş’un ziyaretinden sonra adeta tırmanışa geçti. ZTB ve kardeş kuruluşu Maray Madencilik İnşaat Ltd. Şti’nin Kuşadası Belediyesi’ne ihale sonucu bugüne kadar toplam 29 milyon 999 bin 845 lira iş yaptığı kaydedildi.

TWİTTER’DA HDP GÜZELLEMESİ, ÖMER GÜNEL HAYRANLIĞI
ZTB İnşaat’ın sahibi Turan Bagı’nın Twitter hesabı da dikkatlerden kaçmadı. Twitter hesabında cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ve HDP güzellemesi yapan Bagı’nın 2020 Kasım ayından itibaren Ömer Günel hayranlığının başladığı görüldü. Bagı, Ömer Günel ve CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun twitlerini de beğenmeyi ihmal etmedi.
Turan Bagı’nın takip ettiği kişiler arasında CHP’li isimlerle HDP’li siyasetçiler, ayrılıkçı Kürt hesapları, YPG, FETÖ’cü hesaplar bulunuyor.

12 Nis 2022 - 15:29 - Gündem

Mahreç  Erdal Savaş