Belinde silah dilinde küfür

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günül sessizliğini korurken Gazeteci Ergün Poyraz’ın saldırıya uğramasına ilişkin ilk açıklama Vatan Partisi’nden geldi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Vatan Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Can Karabalcı, gazeteci Uğur Poyraz’a geçmiş olsun dileklerini ileterek başlağı açıklamasında Kuşadası Belediyesi’ni yerden yere vurdu.
Karabalcı açıklamasında, “Kamuoyuna yansıyan iddialara göre; 750 bin tonluk mıcır ihalesiyle alakalı saldırgan firmaya belediye tarafından ödeme yapılmış fakat 2 ayda bir çivi bile çakılmamış. Firma sahiplerinin PKK-KCK ilişkileri iddiaları da işin cabası. Meseleyi gündeme getirenlerin bizzat Belediye Başkanı Ömer Günel tarafından tehditler aldığı gelen bilgiler arasında” dedi.
İLÇEYİ KİRLETİYORLAR
“Kuşadası gündemi öyle bir hale geldi ki, ayda en az bir kere yolsuzluklar, rüşvetler ve karanlık ilişkileriyle anılıyor” diyen Vatan Partisi İlçe Başkanı, “Belediye mensuplarının belinden silah, dilinden küfür eksik olmuyor. Daha çok kısa bir zaman önce bir vatandaş, Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan'a "Aldığınız rüşvetleri geri verin" diyerek silahlı saldırıda bulundu. Sonuç olarak; Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kuşadası’mız; turizmiyle, doğallığıyla gündeme geleceği yerde saldırılarla, tehditlere gündeme gelmektedir” ifadelerini kullandı.
Can Karabalcı açıklamasında söz konusu olaylarla ilgili iddiaları yakından takip edeceklerinin de altını çizdi.

12 Nis 2022 - 15:39 - Gündem

Mahreç  Erdal Savaş