Yavuz Ergün Poyraz’ı TBMM’ye taşıdı

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, CHP’li Kuşadası Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarını yazdığı için öldüresiye dövülen gazeteci Ergün Poyraz’a ilişkin TBMM’de açıklamada bulundu.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP’li Kuşadası Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarını yazdığı için PKK ile bağlantılı şirket sahipleri tarafından öldüresiye dövülen gazeteci Ergün Poyraz’a ilişkin AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz TBMM’de açıklama yaptı.
“CHP’NİN KÜLLERİ YERE DÖKÜLDÜ”
Yavuz, CHP’li Kuşadası Belediyesi’nin ihale usulsüzlüğünü yazdığı gerekçesiyle mıcır ihalesini alan firma sahiplerinin karanlık bağlantılarını sorgulayan Ergün Poyraz’ın Belediye Başkanı Ömer Günel tarafından tehdit edildiğini söyledi. Mangalda kül bırakmayan CHP’nin Kuşadası’nda küllerinin yere saçıldığını ifade eden AK Partili Yavuz, “Mangalda kül bırakmayan CHP’nin Kuşadası’nda külleri yere saçılmıştır. CHP Kuşadası Belediyesi’nin terör örgütleriyle iltisaklı ilişkilerini sorgulayan gazeteciye yapılan saldırı da ortadadır. Gazeteci, CHP ile aynı mahalleden olmasına rağmen olayı kınamamaları manidar değil midir? Terör örgütleriyle iltisaklı firmaya ihale edilen milyonlarca TL’nin hesabını soran gazeteciyi, daha önce de ifade ettiğim gibi ne tanır ne de biliriz. Derdimiz şaibeli ihaleyi araştıran gazetecinin canına kast edilmesidir. CHP’nin neden hala suskun kaldığını sormak istiyorum. Kirli çamaşırlarınız Aydın’da bir bir ortaya dökülüyor. İhalelerinizi konu eden herkesi tehdit ediyorsunuz ve dövüyorsunuz” dedi.
KILIÇDAROĞLU’NA YÜKLENDİ
Öldüresiye dövülen Ergün Poyraz olayını çarpıtan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen Metin Yavuz, “’Gerçekleri yazmak kolay değildir’ diyen Kılıçdaroğlu’na buradan soruyorum. Gerçekleri dile getirmenin öneminden bahsederken Kuşadası Belediyesi’ndeki ihale yolsuzluğunu neden dile getiremiyorsunuz? Yazarın belediyeye verdiği dilekçenin aynı günü faili olarak gözaltına alınan şirket sahiplerine nasıl ulaştığını, aralarındaki çetrefilli ilişkilerin belediyenize neden soramıyorsunuz? Yoksa grup toplantınızda ifade ettiğiniz gibi gerçekleri geniş kitlelerin öğrenmesini istemiyor musunuz? Kuşadası Belediye Başkanı başta olma üzere 6’lı ittifakınız neden sessizliğe büründünüz?” diye konuştu.
“ORKESTRA ŞEFİNİZ HDP’DEN Mİ KORKUYORSUNUZ?”
Mıcır ihalesinin akıbeti aydınlatılmamışken aynı firmanın Davutlar sokaklarının yapım ihalesinin hangi gerekçeye dayanarak verdiğini soran AK Partili Yavuz, “İlgili firma, firmalar, belediyeden kaç ihale aldı? Her konuda bir şey söyleyen, yerel yönetimler konusunda ahkam kesen CHP’nin bu konuda sessiz kalması manidardır. Yoksa her kafadan her sesin çıktığı 6’lı masanızın gizli orkestra şefiniz HDP’den mi korkuyorsunuz? CHP’nin gazeteci milletvekillerinin bile bu konuda açıklama yapmamasını kamuoyunun vicdanına bırakıyorum” ifadelerine yer verdi.
BÜLBÜL NEDEN SUSUYOR?
Aydın tarımını TBMM’ye taşıyan CHP’li Milletvekili Süleyman Bülbül’ün de yaşananlar karşısında sessiz kalmasını manidar bulduğunu dile getiren Yavuz, “Tarımın memleketi güzel Aydın’ımızın CHP’li Milletvekili Avukat Süleyman Bülbül’ün aklına ülkemiz tarımının gelmesi ve gündeme taşıması bizim açımızdan sevinç kaynağıdır. Kuşadası ilçemizde ihaleye fesat karıştırıldığı iddiaları hakkında da saygıdeğer avukat Süleyman Bülbül’ün sessizliğe bürünmesinin manidar olduğunu ifade etmek isterim. Valiliğimizin açıklamasında olayın şüphelisi olduğu değerlendirilen 6 şahıs gözaltına alındığı belirtilmiş, adi tahkikat başlatılmıştır. Gemişte bir vesayet aygıtı olarak kullanılan Türk medyasının özgürleşerek çok sesli bir yapıya kavuşması 2002’den bu yana önemli kademeler kazanmıştır” dedi.

13 Nis 2022 - 18:02 Aydin- Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik