Tutarsız savunma!

İhale yolsuzluklarıyla gündeme gelen ve gazeteci Ergün Poyraz’a yapılan saldırıdan sonra gözlerin çevrildiği Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’den tutarsız açıklamalar geldi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, gazeteci Ergün Poyraz’a linç girişiminde bulunan terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu öne sürülen Turan Bagı’nın firmasını tanımadığını açıkladı.

Saldırılara 3 saniyelik bile yer vermeyen TELE 1 kanalına çıkan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, hakkındaki suçlamalara açıklık getirmeye çalıştı. Günel’in tutarsız açıklamaları hayretle karşılandı.

Kuşadası Belediyesi’nden 15 kez ihale aldığı belirtilen ZBT İnşaat’ı ve sahiplerini hiç tanımadığını anlatan Günel’e 750 bin tonluk mıcır ihalesi sorulmadı. Ancak Günel, konunun yargıya intikal ettiğini belirterek topu emniyete attı.

İhaleleri şeffaf bir şekilde yaptıklarını savunan Belediye Başkanı Günel, “Bahse konu firmayı tanımam. Önceki dönemlerde de belediyemizden iş alan bir firmadır. Kuşadası Belediyesi her işini hukuka uygun yapmak için en üst seviyede çalışan bir kurumdur” dedi.

İhaleye girenlerin güvenlik soruşturmalarıyla ilgili ise Günel, “Bir devlet kurumunun ihalesine girenlerin güvenlik soruşturmasını, devletin güvenlik birimleri yapar. İddiası doğrultusunda bizim böyle bir firmayı ihaleye almamız söz konusu olabilir mi? Bunun amacı açıkça ortada. Bu saldırıyı yapan bana zarar vermeye çalışıyor. Bu yapılan saldırı bana yapılan açık bir kumpastır. Gerekli araştırmaları devlet kurumlarımız yapar gerçeklerde ortaya çıkar" diye konuştu.

Belediye Başkanı Günel’in bu açıklamaları kamuoyu tarafından pek de tatmin edici bulunmadı. Bazı siyasi çevreler, “Bu kadar iddia var ayyuka çıkan. İnsan hiç mi merak etmez kim bunlar diye? 750 bin ton mıcır ihalesi veriyorsun sana 750 gram mıcır teslim edilmemiş. İnsan sormaz mı? İhbar mektubu nasıl saldırganların eline geçti? İnsanlar devlet kurumu dediğin belediyeye güvenemeyecek mi? Kişisel hakların korunması yasası ne için var?” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

14 Nis 2022 - 10:54 Aydin/ Kuşadasi- Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş