Turizmciler tedirgin

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı Tacettin Özden, son günlerde Kuşadası’nda yaşanan olayların turizmi olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi. Özden, “Kuşadası'nın denizinden, yemeğinden, kültürlerinden bahsetsinler bizim arzumuz budur” dedi.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’da silahlı saldırıların ve mafyavari hesaplaşmaların yaşandığı ilçelerin başında gelen Kuşadası’ndaki olaylar turizmcileri de tedirgin etmeye başladı. Ergün Poyraz’a yapılan linç girişiminin ardından biz de sektör temsilcilerinin kapısını çaldık.
Yılda 2 milyondan fazla turist ağırlayan Kuşadası’nın bu şekilde anılmasını istemeyen Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı Tacettin Özden, son olaylardan sonra tedirginliklerinin daha da arttığını söyledi.

TATİLCİ GÜVEN İSTER

MANŞET’e açıklamalarda bulunan Özden,“ Kuşadası'nın adının bu şekilde duyulması bizi üzüyor. Burası bir turizm beldesi, turizm ilçesi. Bizim Kuşadası'nın güzel ve konforlu şeylerle adını duyurulmasını arzu ediyoruz. İnsanlar buraya kendilerini emniyette hissetsinler, Kuşadası'nın denizinden, yemeğinden, kültürlerinden bahsetsinler bizim arzumuz budur. Kuşadası'nın bu şekilde anılmasını istemeyiz. İnsanlar bir ilçe ile ilgili böyle şeyler duymaktan çok haz almazlar. Özellikle turizm beldelerinde bu tarz olayların çıkması insanları tedirgin eder. Böyle anılmak, duyulmak istemeyiz. Umarım bu da son olur” dedi.

TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLER

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan da endişelerini dile getirdi. Akdoğan, “Bu tarz olaylar turizmi tabi ki etkiler. Keşke hiç olmasa. Bu yöndeki haberlerin çoğalması ve medyada sık sık gündeme getirilmesi hem yerli hem yabancı turisti, hem de ilçede yaşayan herkesi etkiliyor. İnsanlar haliyle tedirgin oluyor. İnşallah bu son olur ve devamı gelmez” diye konuştu

14 Nis 2022 - 12:38 Aydin/ Kuşadasi- Gündem

Mahreç  Melek Fırat