Kuşadası'nda Günel soluğu adliyede aldı

Evinin önünde saldırıya uğrayan gazeteci Ergün Poyraz’ın olayın azmettiricisi olmakla suçladığı CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel harekete geçti. Günel savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde saldırıya uğrayan gazeteci Ergün Poyraz yoğun bakımdan çıktıktan sonra dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ergün Poyraz, kendisine saldıranların PKK’lı olduğunu söyledi. Poyraz, olayın azmettiricisinin ise CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel olduğunu belirtti.
Saldırının ardından önce sessizliğe gömülen, daha sonra tutarsız açıklamalar yapan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel iddialar karşısında harekete geçti. Ömer Günel savcılığa giderek Ergün Poyraz’ın ‘azmettirici’ iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.
Adliye çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunan Günel, “Ergün bey dün yoğun bakımdan servise çıktığında kendisini PKK’lıların dövdüğünü ve belediye başkanının dövdürdüğünü söyledi. Bu ciddi bir itham ve ciddi bir suç. Demek ki elinde bilgi ve belgeler var. Varsa ispat etmeli, yoksa da soruşturulmalı ve kovuşturulmalı. Bugün kendisi hakkında suç duyurusunda bulundum. Bir an önce de bu kovuşturmanın tamamlanması ricasında bulundum. Çünkü bunlar çirkin iddialar ve iftiralar. Kendisi elinde ne bilgi ve belge varsa yargı makamlarına getirip teslim etmelidir. Kuşadası Belediyesi bu kadar basit ve altında ne olduğu bilinmeyen iddialarla karalanmayacak kadar kıymetlidir. Bununla ilgili yargı gerçekleri ortaya çıkaracaktır” dedi.

14 Nis 2022 - 17:01 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi