Mıcırdan söz eden yok!

Kuşadası’nın CHP’li Belediye Başkanı Ömer Günel, gazeteci Ergün Poyraz’ı kendisine iftira atmakla suçluyor. Günel, “Yapılan incelemeler sonunda haklılığım ortaya çıkacak” diyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gazeteci Ergün Poyraz’ın gündeme getirdiği Kuşadası Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarına ilişkin Başkan Ömer Günel kendini savunmaya devam ediyor. Hemen her açıklamasında kendisine kumpas kurulduğunu öne süren Günel yeni bir açıklama daha yaptı. Ancak bu açıklamasında da Ergün Poyraz’ın darp edilmesine kadar uzanan mıcır ihalesinden hiç söz etmedi.

Poyraz iddiasında Kuşadası Belediyesi’nin ZBT İnşaat’ın sahibi terör örgütü PKK sevicisi Turan Bagı’ya 300 gün vadeli 750 bin ton mıcır ihalesi verdiğini, aradan 500 gün geçmesine rağmen 750 gram mıcır teslim edilmediğini sormuş, sorar sormaz da komaya sokulmuştu.

DENETLEME BAŞLATMIŞ

Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, bu iddialardan hiç söz etmeyerek konuyu saptırmaya çalışıyor. Yeni bir açıklama daha yapan Günel, yapılan incelemeler sonucu kendisine yapılan haksızlığın ortaya çıkacağını söylüyor. Günel, “İç denetim yapılması için mevzuatın tanıdığı yetkilerimi kullanarak ben de iç denetim başlattım” dedi. Ancak bu denetimde neyi inceleyeceğinden ise hiç söz etmedi. Günel ayrıca Poyraz hakkında suç duyurusunda bulunduğunun da altını çizdi.

İHALEYE FESAT KARIŞTIRMAK

Uğradığı saldırı sonucu iki gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hastaneden taburcu edilen gazeteci Ergün Poyraz, kendisine saldıran 5 kişinin ihaleye fesat karıştırmak suçundan tutuklandığını açıklamıştı.

Turan Bagı ile kardeşi Zana Bagı’nın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklanmadan önce polis adliyeye iki torba evrakla gelmişti.

18 Nis 2022 - 09:45 Aydin/ Kuşadasi- Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi