Bu sorulara cevap ver Başkan

Kuşadası Belediyesi’nde yaşanan ihale yolsuzluğu ile ilgili iddialar gündemdeki yerini koruyor. AK Parti İlçe Başkanı Musafa Gökçe, kamuoyunun merak ettiği iddiaları Ömer Günel’e basın açıklamasıyla sordu. Şimdi gözler yeniden Günel’e çevrildi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gazeteci Ergün Poyraz, Kuşadası Belediyesi’ndeki mıcır ihalesi yolsuzluğunu sorduktan 2 saat sonra öldüresiye dövüldü. Kendisine saldıranların belediyeden ihale alan terör örgütü PKK yandaşları, azmettirenin de Ömer Günel olduğunu iddia etti.

Her iki taraf da soluğu mahkemede aldı ve birbirlerinden şikayetçi oldu. Bu konudaki son sözü yargı söyleyecek.

Ancak, Poyraz’ın komaya girmesine neden olan ve 5 kişinin tutuklanmasıyla sonuçlanan olaydan sonra tartışmaların odağı haline gelen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’den tatmin edici bir açıklama gelmedi. Bugüne kadar ‘Mıcır ilalesi’nin ‘M’ sinden söz etmedi.

BEKLİYORUZ SAYIN GÜNEL

AK Parti İlçe Başkanı Musafa Gökçe bugün bir basın açıklaması yaparak bir kez daha Günel’e sorular yöneltti. Yolsuzluk iddialarının sadece mıcırdan ibaret olmadığını vurgulayan Gökçe, “Ortada, bu şirketlere verilen "17 İhale" ve - varsa doğrudan teminler hariç - neredeyse 100 milyon liralık bir rakam var” dedi.


Gökçe sorularını şöyle sıraladı:
.
1- Yazar Poyraz’ın belediyeye verdiği dilekçe kim tarafından ve nasıl şirket sahiplerine sızdırıldı?

2- Bu şirketlere doğrudan temin yoluyla iş verildi mi? Verildiyse bu işler için ne kadar ödendi?

3-Kuşadası Belediyesi, 2020 Eylül ayında açtığı ihaleden sonra ZTB'den ne kadar mıcır teslim aldı, bunları nerede kullandı?

4- Sayın Ömer Günel, tanımadığını iddia ettiği şirket sahibini neden takip ediyor? Takibinde olduğu bir kişinin siyasi eğilimini görmedi mi?

5- Kuşadası’nın tüm parke ve bordür ihtiyacını karşılayan tesisler bu şirkete satıldıktan sonra bu şirketten parke ve bordür alımı yapıldı mı, yapıldıysa ne kadar para ödendi?

6- Biz Kuşadası Kamuoyu adına bu soruları soruyor; vicdanları yaralayan bu iddialardan sonra Sayın Başkan'dan açık yüreklilikle, resmi belgelerle hemşehrilerimizi aydınlatmasını bekliyoruz!

18 Nis 2022 - 16:39 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi