Hayvan pazarında en çok onlar tercih ediliyor

Kurban Bayramına 1 gün kala kurbanlık almak isteyen Nazillili vatandaşlar Hayvan Pazarına akın etti. Pazarda büyük yoğunluk oluşurken sıkı pazarlıklar dikkat çekti.

31 Ağustos 2017 - 13:35 0

Mustafa ÇELİK/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- Kurban bayramına 1 gün kala Nazilli-Bozdoğan yolu üzerinde bulunan Hayvan Pazarında hareketlilik arttı. Kurbanlık almak isteyen vatandaşlar, pazara akın ederken, şehir dışından hayvanlarını satmak için ilçeye gelen satıcıların kurbanlıkları ilgi görmedi. Çevre mahalle ve köylerden getirilen kurbanlıklar ise daha çok tercih edildi. Pazarda 700 liradan başlayan küçükbaş hayvan fiyatları 2 bin TL’ye kadar ulaştı. Bazı vatandaşlar, kurbanlık almak için satıcılarla kıyasıya pazarlığa tutuştu.

“HERKESİN CEBİNE GÖRE KURBANLIK VAR”

Kurbanlık almak için pazara gelen Ömer Tunar, “Biz daha çok yerli kurbanlıkları tercih ediyoruz. Çünkü nasıl beslendiğini biliyoruz. Pazarın durumu iyi herkesin cebine göre kurbanlık var” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIKLI KURBANLIK REVAÇTA”

Bir yıldan fazla süredir hayvanlarını gözü gibi beslediğini söyleyen Mehmet Demir, “ Hayvanlarımız bizim çocuğumuz gibi. Bunlar gezen hayvanlar olduğu için hem eti daha lezzetli hem de yağı daha az. Alıcılar da bunu bildiği için fiyatlar onlara normal geliyor. İnsanlar artık ucuz değil lezzetli ve sağlıklı kurbanlıkları tercih ediyor.” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-