İttifak ortağının geçmişini unuttu

İYİ Parti Aydın Milletvekili Adnan Sezgin, jeotermal enerji santrallerinin Büyük Menderes Nehri üzerinde oluşturduğu tehditlerin araştırılıp araştırılmayacağı ile ilgili soru önergesi verdi. Sezgin’in bu adımı Menderes Nehrini kirlettiği gerekçesi ile CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na kesilen cezayı hatırlattı.

17 Nisan 2019 - 11:24 0
reklam

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, kentte giderek yaygınlaşan jeotermal enerji santrallerinin (JES) olumsuz etkilerinin araştırılacağı ile ilgili duyumlar üzerine Meclis’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. JES’lerin Büyük Menderes Nehri üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini defalarca dile getirdiğini belirten Sezgin, sözlerinin devamında AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in meclisteki yaptığı konuşmayı hatırlattı.

JES ZARARLARI GÖZ ARDI EDİLİYORMUŞ
Sezgin, “AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, 21 Şubat 2019 tarihinde Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, JES’lerin kansere ve ölümlere neden olduğuna dair herhangi bir akademik çalışma bulunmadığını vurgulamış, bu tesislerden dışarıya (ekosisteme) herhangi bir katı, sıvı, gaz atığı olmadığını belirtmiştir. Ülkemize faydası dokunacak bir sektör olduğu için JES’lere yönelik eleştirilerde dikkatli davranılması gerektiğini ifadeyle, JES’lerin maddi getirileri nedeniyle zararlarının göz ardı edilebileceği imasında bulunmuştur.” dedi.

İTTİFAK ORTAĞININ GEÇMİŞİNİ UNUTTU
Sezgin’in çevre duyarlılığı kasarak attığı bu adımlar ittifak ortakları CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun Menderes Nehrini kirlettiği gerekçesi ile yediği cezayı hatırlattı. Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğü tarafından Menderes Nehrini kirlettiği gerekçesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne 1.5 milyon TL ceza kesilmişti. Ayrıca dönemin Efeler, Yeniköy Mahalle Muhtarı Maşallah Arslan da Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekiplerinin atıklarını Menderes nehrine arıtmasız bir şekilde boşalttığını basın mensuplarına anlatmıştı.

Öte yandan Sultanhisar eski Belediye Başkanı Ertegün Ünal da JES’ler aleyhinde sözde açıklamalar yapan, panellere katılan, direnişçilere ‘yanınızdayım’ diyen Özlem Çerçioğlu’nun, JES yapması için Güney Korelilere izin verdiğini ve bunu da neden yaptığını anlatmıştı. (HABER MERKEZİ)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-