Kapalı Pazar yeri istiyoruz

Nazilli Aydoğdu Mahallesi Muhtarı Ümit Öncü vatandaşların rahat alışveriş yapabileceği caddeyide işgal etmeyen bir yerde kapalı pazar yeri istediğini söyledi.

31 Ağustos 2017 - 11:53 0

Nazilli Aydoğdu Mahallesi’nin 13 bine yakın nüfusu bulunuyor. Mahalle Muhtarı Ümit Öncü Salı pazarının cadde üzerinden kaldırılmasını istediğini belirtti. Salı Pazarı’nın şuanki yerinden kaldırılması Hürriyet Caddesi’ni rahatlatabilecek alternatif bir yol olduğunu söyleyen Muhtar Öncü “Aydoğdu Mahallesi’ne bir tane kapalı pazar yeri istiyoruz. Salı pazarının şuanki kurulduğu yerden kaldırılmasını talep ediyoruz. Çünkü Hürriyet Caddesi’ni hafifletebilecek alternatif bir yol Salı pazarının kurulduğu Mithatpaşa ve Namık Kemal Caddesi. Allah göstermesin herhangi bir yangında, doğal afette yada bir ambulans girmek istese pazarın kurulduğu gün ulaşabilme ve müdahale edebilmesi çok zor. Sabahın erken saatlerde kurulan pazar akşam üzeri bitiyor ama temizliğimiş derken gecenin geç saatleri oluyor. Cadde de ve çevresinde yaşayan vatandaşlar da rahatsız oluyor. Önerdiğimiiz Mahallemizde bulunan Devlet Su İşleri binası. Önce Devlet Su İşleri çok aktifdi şuan sadece erozyon ekibi var ve o kadar aktif değil. İş makinası gelmiyor daha sakin. Belediyemizin iletişime geçip Devlet Su İşleri’ne bir arazi gösterip buraya  kapalı pazar yeri yapmasını istiyoruz” dedi.

“Köprümüz genişliyor”

59/1 sokak üzerinde bulunan 50. yıl köprüsünün genişleyeceği müjdesini Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın verdiğini söyleyen Muhtar Öncü “59/1 sokak üzerinde bulunan köprümüz çok dar. Okul zamanı servis araçlarının da gelmesiyle trafik artıyor. Yakınında da bir hastane ve mezarlık var genişletilmesi gerekiyor. Köprünün genişleyeceği müjdesini Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık verdi. Köprü Devlet Su İşleri’ne bitişik olduğu için izin gerekiyordu. Nazilli Belediyesi gerekli yazışmaları yapıp izni almış ve şuan köprünün projesi hazırlanıyormuş. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan isteğimiz derleri birinci ağızdan dinlemesi. 2015’de sadece bir toplantı yaptık bir daha da kendisini göremedik. Biz kahvaltı istemiyoruz evde kahvaltımızı yapabiliyoruz, sıkıntılarımızı dinlese yeter” dedi.

Özkan Ekici/ Aydın Haber Ajansı-Nazilli

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-