Karacasu’da gündem jeotermal

Aydın Karacasu’da zengin jeotermal sahaların faaliyete geçirilme planı gündeme oturdu. Bazı vatandaşlar jeotermal planına karşı çıkarken Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal ise “çevreye hiçbir zararı olmayacak” dedi.

16 Nisan 2019 - 18:17 0
reklam

Vedat Karaca/Manşet Aydın-KARACASU Cumhur İttifakı Adayı Zeki İnal’ın sandıktan zaferle çıktığı Karacasu’da yeni gündem jeotermal sahalar oldu. Karacasu halkı jeotermal sahalara karşı çıkarken, Manşet Aydın’a konuşan Başkan Zeki İnal, “Bir araştırma yapılmış, gerekli tüm yasal izinler alınmış. Tüm süreç tamamen yasal ve hukuki zeminde ilerliyor” dedi.

MALATYA’DA YAPILIYOR

Başkan İnal, vatandaşların jeotermale karşı çıktığını anımsatırken, “Halkımız jeotermali istemiyor biliyorum ama burada farklı bir uygulama söz konusu. Yer altından sıcak suyu alacak, seraların ısıtılmasında kullanılıp sıcak su tekrar yer altına verilecek. Çevreye hiçbir şekilde jeotermal atığı salınmayacak. İlçemizde elektrik üretiminde kullanılabilecek sıcaklıkta bir kaynak yok. Burada yapılacak olan sadece seraların ısıtılması ve meyve cipsi kurutulmasında kullanılacak olması. Bu uygulamanın bir başka örneği Malatya’da var. Aynısı Karacasu’da niye uygulanmasın. Niye halkımız için bir istihdam yaratılmasın” diye konuştu.

AYRINTILI BİLGİ VERİLECEK

Yasal tüm izinleri alan enerji firmasının konu hakkında sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlarımıza ayrıntılı bilgi vereceğini de sözlerine ekleyen Başkan İnal, bu konudaki kamuoyundaki yanlış anlaşılmaların giderileceğini söyledi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-