Kayıp anıt aranıyor

Nazilli’nin Yunan işgalinden kurtuluşunu simgeleyen ve 1926 yılında yapıldığı tahmin edilen kayıp anıtı bulmak için Nazilli Belediyesi çalışma başlattı. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, anıtın bulunması konusunda vatandaşlardan yardım istedi.

20 Mayıs 2019 - 17:25 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ Nazilli Belediyesi ilçenin tarihine ışık tutabilecek eserlerin ortaya çıkarılmasi için çalışmalara başladı. Seçim döneminde bazı yazıtları ortaya çıkartan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan şimdi de 1926 yılında yapıldığı tahmin edilen ve Nazilli’nin Yunan işgalinden kurtuluşunu simgeleyen anıtın bulunması için vatandaşlara çağrı yaptı. Kürşat Engin Özcan, Nazilli Şehir Stadyumu mevkiinde olduğu bilinen anıtı bulmak için çalışma başlattıklarını söyledi.
“NAZİLLİ’YE KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”
İlçe tarihini gün yüzüne çıkarmak istediklerini ifade eden Özcan, “Aydın merkezde bulunan anıtın aynısı. Nazilli’de bir yerlerde. Bir seminerde yayınlandı. Biz şimdi o anıtın nerede olduğunu araştırıyoruz. Eski stadyumun oralarda olduğunu biliyoruz. Bulunursa o şekliyle ayağa kaldırmak istiyoruz. Bulunamazsa da bir benzerini aynı ebat ve ölçülerde yaptırarak Nazillimize kazandırmak istiyoruz” dedi.
VATANDAŞA ÇAĞRI YAPTI
Anıtın bulunması için vatandaşın da yardımcı olması gerektiğini dile getiren Başkan Özcan, Bilgi sahibi olan herkese de buradan çağrımız olsun. Stat yapılırken kaldırıldığı iddia ediliyor. Elinde fotoğraf ve belgesi olan varsa Nazilli Belediyesi’ne bekliyoruz. Personelimiz de üniversite hocalarımız da bu konuda çalışıyor. Nerede olduğunu bulursak 5 Eylül’de açılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-