Köşger: Kirliliğe izin vermeyiz

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, kötü koku ile ilgili şikayetler aldıklarını, kirlilikle mücadele kapsamında başta jeotermal santraller olmak üzere birçok noktada sıkı denetimler yaptıklarını dile getirdi.

26 Kasım 2018 - 12:37 0
reklam
reklam

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, kentte çevreyi kirleten unsurların en ağır şekilde cezalandırılacağını belirtti. Dönem dönem kötü bir kokunun ortaya çıktığı yönünde şikayetler aldıklarını dile getiren Köşger, “Koku ile ilgili olarak başta jeotermal santraller olmak üzere terminalin yanındaki atık su arıtma ile Zindan Deresi’ndeki belediyeye ait katı atık depolama tesisinde incelemeler yaptık. Gereken tedbirleri alıyoruz. Jeotermaller ve çevreyi kirletebilecek unsurlarla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nın (YİKOB) gerçekleştirdiği denetimlerde kaçak iş yapmaya meyilli olan ilgililer, bu konuda üzerlerine çok gelindiği yönünde şikayette bulunuyor. Rakamlar da denetimlerimizin sıklığını ve caydırıcılığını ortaya koyuyor” dedi.

CEZALAR GİDEREK ARTIYOR
“Çevreyi kirletenlere 2017’de 746 bin lira ceza kesilmişken, 2018 yılının ilk 4 ayında 708 bin lira tatbik edilmiş” diyen Köşger şöyle devam etti: “İl genelinde denetimlerimiz aralıksız olarak sürüyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz, YİKOB, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz ile ilgili diğer kurumlar eldeki mevzuat çerçevesinde ve mümkün olan her şeyi yaparak şehrimizde insan hayatının standardını düşürecek faaliyetlerini men etmek için gereken bütün çalışmaları yürütüyor. Bundan sonra da aynı kararlılıkla denetimlerimizi sürdüreceğiz. Yürürlükteki mevzuat neyi emrediyorsa, en sert şekilde çevreyi kirleten unsurların üzerine gidiliyor. Birileri 3-5 kuruş daha fazla kazanacak diye insanımızın hayat kalitesini düşürecek faaliyetlere izin vermeyiz”  (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam