Kuru kuruya oy istediler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçim çalışmaları kapsamında geldikleri Aydın’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka bir şey söylemedi. Vatandaşlardan kuru kuruya oy isteyen Kılıçdaroğlu ve Akşener, miting boyunca, Aydın’ın ne çiftçisine ne turizmcisine ne sanayicisine, ne iş adamına ne de işsiz insanına umut verecek bir tek kelime etmedi.

08 Mart 2019 - 11:28 1
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER-  Millet İttifakı Genel Başkanları, Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener seçim çalışmaları kapsamında Aydın’a geldi. Kent meydanında kürsüye çıkan iki liderin gündeminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka herhangi bir şey yoktu. İttifakın iki lideri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan konuşmalar yaptı.

AYDIN’A UMUT VERMEDİLER
CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Akşener, ne Aydın’a yapılacak bir yatırımdan ne de Aydınlıya vaat edebilecekleri bir projeden bahsetmedi. Önemli bir tarım, turizm ve sanayii kenti olan Aydın’ın ne çiftçisine ne turizmcisine ne sanayicisine, ne iş adamına ne de işsiz insanına umut verecek bir tek kelime etmedi.

MENDERES’TEN BAHSETMEDİLER
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında ‘demokrasi mücadelesi için herkesin sandığa gitmesi ve iktidara gerekli gerekli dersi vermesi gerektiğini’ söyleyerek, demokrasiden bahsetmişken bile Aydın’ın demokrasi şehidi Adnan Menderes ile ilgili tek bir söz dahi etmedi. Kemal Kılıçdaroğlu Aydınlılardan oy isteyerek “Yanlış yapan insana yanlış yaptığını hatırlatmak lazım. Nasıl hatırlatacağız, oylarımızla hatırlatacağız” diye konuştu.

AYDINLI’YA MİLLİYETÇİLİK DERSİ VERDİ
Oy isterken Aydın halkının milliyetçi olduğunu hatırlayan Kılıçdaroğlu, “Milliyetçilik vatanseverliktir, milliyetçilik bayrağa bağlılıktır” diye konuşarak milliyetçilik tarifi yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri sarf ettiği sırada, İYİ Parti’ye geçen ancak hala ülkücü olduklarını vurgulamak isteyen bir grubun “Bozkurt” işareti yaptığı görüldü.

KURU KURUYA OY İSTEDİLER
Mikrofonu eline alan İttifakın diğer lideri Meral Akşener de Kılıçdaroğlu gibi Menderes’ten hiç bahsetmeden doğruca oy istemeye koyuldu. Akşener, “Bize güç verin, muhalefete güç verin biz olmasaydık askeri ücret yükselmeyecekti” dedi.

Her fırsatta Cumhur ittifakını, yerel seçimi genel seçimmiş gibi bir havaya sokmakla suçlayan, ‘Beka meselesi yok, bu bir yerel seçimdir’ diye konuşan Kılıçdaroğlu ve Akşener, kuru kuruya oy istemeye geldikleri Aydın mitinginden, ne yerel seçime ne Aydın’a ve ilçelerine yapılacak bir yatırımdan ve projeden bahsetmeden ayrıldılar.

Miting boyunca kayda geçen yerel seçime dair tek söz İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in şu cümlesinde yer aldı. “Bu bir yerel seçim.”

ÇERÇİOĞLU AYDIN’A YATIRIM YAPTIĞINI SÖYLEDİ
Milleti ittifakının Aydın’da düzenlediği ‘ortak’ mitingde Kılıçdaroğlu ve Akşener’den önce sahneye mevcut Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu çıktı. Birçok vatandaş tarafından Aydın’a yatırım yapmayıp belediye bütçesini reklama, billboardlara harcamakla suçladığı Özlem Çerçioğlu, tam tersini iddia etti.

Alandaki vatandaşlara ‘1 milyar 850 milyon liralık yatırım yaptığını önümüzdeki süreçte bunun 2 katı yatırım yapacağını’ söyleyen Çerçioğlu, “Artık daha güçlüyüz, CHP ve İYİ Parti ile birlikte kol kola Aydın’a yatırım yapmaktan gurur duyuyorum. Biz Aydın’da bütün büyük projelerimizi sizler ile beraber yaptık. Düşüncenizi almadan hiçbir şey yapmadık. Biz Aydın’ı sizinle beraber yönetiyoruz. Efeler’de Fatih kardeşim ile beraber çok büyük işler yapacağız. En büyük desteği çiftçimize, köylümüze, üreticimize verdik. Üreten bir Aydın olmak için çok çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

KAAN

CANI KOLA/ AYRAN İSTEDİ GALİBA ERDAL VE TAİFESİNİN.

KURU KURUYA GİTMEDİYSE SİZE KURU FASULYE VERELİM. DİKKAT EDİN ORTA YERDE GAZ ÇIKARMAYIN.

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-