Kutlamalar gastronomi şenliği ile başladı

Kuşadası Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı “43. Turizm Haftası” kutlamaları, Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen “Gastronomi Şenliği” ile başladı.

16 Nisan 2019 - 18:44 0
reklam

Oğuzhan Boysan/Manşet Aydın-KUŞADASI Kuşadası’nda renkli görüntülere sahne olması beklenen “43. Turizm Haftası” kutlamaları, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Davutlar Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen “Gastronomi Şenliği” ile başladı. Davutlar MYO Otel Lokanta ve İkram Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan Gastronomi Şenliği’ne, ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Belediye Başkan Yardımcıları Seyfi Seyhan Süvari, Ayşe Şerifoğlu ve Kuşadası’nın Almanya’daki kardeş şehri Marl’ın Belediye Başkanı Werner Arndr ile beraberindeki heyet katıldı. Gastronomi Şenliği’nin açılışında konuşan Davutlar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Aziz Bostan, Kuşadası’nın turizm merkezi olması gerektiğini belirterek “Türkiye’nin ekonomisine en büyük girdiyi sağlayacak sektör bacasız sanayi olarak tanımladığımız turizm sektörüdür. Burada gençlerimizi profesyonel turizmciler olarak yetiştiriyoruz” dedi.

SUNUM YAPILDI
Gastronomi şenliğinde, ADÜ Davutlar MYO Otel Lokanta ve İkram Bölümü öğrencileri tarafından “Aydın Kültürü ve Aydın Gastronomisi” konulu bir sunum yapıldı. Sunumun ardından protokol üyeleri tarafından mutfak atölyesinde menemen yapılarak şenliğe katılanların beğenisine sunuldu. Etkinlik sonunda misafirlere ADÜ Davutlar MYO Öğretim Üyesi Ozan Güngör ve öğrencilerinin hazırladığı Aydın yöresine ait bolama ve zeytinli baklava ikram edildi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-