NAZİLLİ VİZYONU 2024

Dünyaca ünlü seyyah Evliya Çelebi’nin “ Dağlarından yağ ovalarından bal akar”; Dünyaca ünlü tarihçi Heredot’un “ Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü” olarak betimlediği Aydın’ımızın güzide ilçesi, Nazillimizin;
bugün ve gelecekte olması gerektiği yerin, sosyal ve ekonomik yaşamın, kültürel seviyenin, entelektüel yapısının;
başta seçilmiş ve atanmışlar olarak, sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının ve birliklerinin, ziraat odaları ve birliklerinin, medyanın ve yurttaşların paydaş olması ve geleceğin planlamasının yapılması, projeksiyon ve bir yol çizilmesi önemlidir.
Bunun en önemli yolu bir araya gelmektir.
Tüm komplekslerden, gerilimlerden, kıskançlıktan arınmış bir platformda bir araya gelmek, birleşmek ve ileriye bakmak, herkesin ortak hedefi olmalıdır. Tüm paydaşlar; bilgisini, görgüsünü, tecrübesini ve imkanlarını bir araya getirmelidir.
Konuşmak, konuşma ve kaynaşma ortamları yaratmak bu noktada önemlidir.
Peki bu ortamı kim/kimler yaratabilir?
Tabi ki kentin üst düzey idarecileri... Kaymakamlık ve Valilik makamı, Milletvekilleri ve Belediye Başkanlığı makamı.
Kentin gelecek vizyonu, önemli bir stratejik plandır. Bu plan doğrultusunda çalışmak, geleceğin inşasının doğru temeller üzerine atılmasını sağlayacak; kentin ve kentlinin ihtiyaçlarını optimal seviyede karşılayacaktır.
Nazilli’ de doğmuş, büyümüş ve hizmet veren bir yurttaş olarak bizlerin de paydaş konumunda düşünce ve tasarımlarının önemi vardır. Ben ve benim gibi belirli bir platformda yazabilen, düşünce ve fikirlerini anlatabilenlerin sayısı çok azdır. Büyük çoğunlukla kentlinin böyle bir imkanı yoktur. Çoğunluğun içinde çok önemli fikirler, tasarımlar ve görüşler olabilir, bunu ortaya çıkarmak, onları dinlemek ve değerlendirmek gerekir.
Önümüzde kısa zaman içinde bir yerel seçim vardır. Bu seçimde kenti yönetmeye talip bir çok aday çıkacaktır. Adaylara tavsiyem; Nazilli kent vizyonu oluşturmaları ve bunu kentli ile paylaşmaları; gelecekte yapacakları çalışmalar ve seçilme açısından önemli bir konudur.
Bir kentli yurttaş olarak, benim de beklentilerim vardır.
Benim de, 2024 ve sonrası Nazilli Vizyonum vardır, Ve bunları;
- Sümer Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,
- Tarım Ürünleri İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi,
- Üretici İhtisas Kooperatifleri,
- Ortak girişim ve Ar-Ge birliktelikleri,
- Fuar ve Sergi alanı,
- Bütünleşik Kamu binası,
- Milli Eğitim Kurumları Kampüsü,
- Bütünleşik Spor tesisleri ve yeni futbol sahası,
- Gıda Bankası, Aşevi,
- Kültür ve Sanat Merkezi,
- Uydu yönlendirmeli trafik sinyalizasyon sistemi,
- Tek yön yol ulaşım hattı,
- Elektrik üreten akıllı yollar “ piezoelektrik”
- Yağmur suyu depolama bölgeleri,
- Atık toplama ve biyogaz üretim tesisi,
- Sokak hayvanları için; gıda, barınma sosyal tesisleri.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Serinkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Manşet Aydın editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Manşet Aydın değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce Söke Belediye Başkanı kim olmalı?
Tüm anketler