Ah Şu Seçim vaatlerini unutanlar…

31 Mart seçimlerinde birçok aday seçimi kazanana kadar bol keseden atıp tuttu. Peki ya seçim sonrasında ne yaptılar? 100 günlük icraatları ile Meydanlarda verdikleri vaatlerin aksine işler gerçekleştirerek halkın tepkisini topladılar.

İlk olarak meydanlarda kimsenin ekmeği ile oynamayacağız diyen ve ilk icraat olarak işçilerin görevine son veren belediye başkanlarından bahsetmeden evvel CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir STK toplantısında kameraların karşısında 18 Aralık 2018 tarihinde yani 31 Mart seçimleri öncesinde söylediği sözleri hatırlayalım.
Kılıçdaroğlu “Hiç bir işçiyi işinden atmayacağız. Bu işçi AK Parti döneminde işe girdi AK Partili, bu işçi MHP’li, bu işçi Saadet Partili diyerek bunları atalım demesinler. Bizim kitabımızda da, inancımızda da, felsefemizde de, dünya görüşümüzde de böyle bir şey yok. Kimsenin aşıyla, işiyle, ekmeğiyle oynamayacağız” dedi.
Ancak seçimlerin hemen sonrasında Germencik ilk işçi kıyımına başlayan CHP’li belediye oldu. Sonrasında bazı ilçe belediyeleri de bu kıyımlara devam etti. İlk köşe yazımda söylemiştim yapılan her güzel hizmeti öveceğiz. Her yanlışı eleştireceğiz diye.
CHP’li Germencik Belediyesinin sonrasında başka CHP’li belediyelerde işçi kıyımı devam etti. Tabii ki bunlara nispet edercesine MHP’li ve AK Partili belediyelerde CHP’li olanları işten çıkarttı.
İncirliova Belediye Başkanı eski CHP’li şimdi İYİ partili olan Aytekin Kaya da Gürşat Kale zamanında işe alınan bütün işçileri işten çıkartarak ve maaşlarını ödemeyerek ilçe de büyük tepki aldı.
Aytekin Kaya gibi İYİ Partili olan Kürşat Engin Özcan’da geçtiğimiz hafta işçi kıyımına gitti. CHP’li belediye başkanları ile İYİ Partili belediye başkanları arasında bir fark var.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, secim çalışmaları esnasında vaatte bulunurken sayın Kılıçdaroğlu gibi “Hiçbir işçiyi işinden atmayacağız. Bu işçi AK Parti döneminde işe girdi Ak partili, bu işçi MHP’li, bu işçi Saadet Partili diyerek bunları atalım demesinler. Bizim kitabımızda da, inancımızda da, felsefemizde de, dünya görüşümüzde de böyle bir şey yok. Kimsenin aşıyla, işiyle, ekmeğiyle oynamayacağız” demedi.
Bu başkanlar bugün seçim olsa bu yaptıklarından dolayı belki de seçimi kaybedecekler. Bu yanlışlarını sürdürmeleri kendileri açısından doğru olmayacaktır. Belediye başkanlarına ufak bir uyarım olsun. Verdiğiniz sözlerin seçim vaatlerinizin altında ezilmeyin.
Bu yazımdan sonra da çıkıp bir açıklama yayınlayarak bizim eski çalışanımız hakkımızda yazı yazıyor derlerse şaşırmamak lazım.
Evet, bende eski bir belediye çalışanıyım. Herkesin olduğu gibi benimde bir siyasi görüşüm elbette var. Ama bir yerlere gelmek için kulvar değiştirmiyor, davamı bırakmıyorum.
Dik durup davamın neticesinde görüşümden, düşüncemden vazgeçmiyorum. Saygılarımla… Önümüzdeki 100 günün sonunda görüşmek dileğiyle.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ziya Karapelit - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 315 77 79
Reklam bilgi