Çetin yorumlar

İsrail halkı Pkk için dua ediyormuş. Ben demedim, İsrail milli eğitim bakanı söylüyor.
Laf arasına ABD'nin PYD'yi, yani dolayısıyla kendilerini sattığını da eklemeyi ihmal etmemiş.
Lafın tamamı eşeğe söylenir. Gören gözler için bu harekat, "Büyük İsrail Projesini" siyonistlerin çöpüne sokma pratiğidir.
****

Emperyalist olduk, işgalci olduk, katliam da yapıyormuşuz.
Batı'dan yükselen ses böyle.
Hâlbuki şu ithamların hepsinin isim hakkı dahi bizatihi batının kendisine aittir.
Batı emperyalizmi dünyaya sömürü ve köle düzenini dayattığında henüz HZ. İsa"nın doğmasına bile yüz yıllar vardı.
Dünyanın neresinde bir mazlum, ezilen, üzülen ağlayan, açlık çeken birisi varsa oraya illaki batının çizmesi değmiştir. Bu kapsamda hiç kimse tek bir istisna öne süremez. Hakeza batının zenginliğinin kaynağıdır bu hakikat.
Lakin ne yaparsınız ki, zalimin sesi mazlumdan daha fazla çıkıyor. Hoparlör ellerinde, işbirlikçiler yanlarında, bizim vazifelilerin de çoğunluğu basenlerine odaklanmış olunca,
Tablonun bu minvalde şekillenmesi kaçınılmaz oluyor elbette.
Mevcut egemen algının önü daha harekât başlamadan önce kesilebilirdi, defalarca söyledik, ikaz ettik, lakin dinleyen olmadı.
En az bir ay boyunca Suriye'den kaçan Kürtlerin konuşlandırıldığı kamplardan canlı yayın yapın, o gurebanın sesini dünyaya duyurun, ondan sonra gidin eşkıyanın kafasını vurun" dedik, Elbette her zamanki gibi kendi kendimize...
Her neyse, yapacak bir şey yok; hakkı haykırmaya devam edeceğiz. Ne hikmetse yüce Allah, ömrümüzün kalanını bu kadim meseleye vakfetmemizi ilham etti.
Rabbim yüce milletimizin, şanlı ordumuzun ve aziz vatanımızın yardımcısı olsun!
****
Kırk yıllık bela, akan onca kan, gözyaşı ve onlardan yeşeren geri kalmışlık, kutuplaşma ve dahi yatırım yapılamamasından kaynaklanan fakirlik ve cehalet devam mı etseydi?
Bunu mu istiyor, şu söz de barış havarileri? Asıl kim istiyor biliyor musunuz?
Siyonizm’in tahakkümünde bulunan NATO’nun tam da bu minvalde yani bölgede çatışma ortamının sürekliliğini sağlayacak şekilde bir strateji de kararlı olunması konusunda talimatı var.
Bu yüzden bitmedi terör illeti. Senelerce savunmada kaldık, onlar da vurup kaçtılar. Evlatlarımızı yitirdik, üzerine 2,5 trilyon dolar külfet ödedik.
Kim ki, Irak’ta Suriye’de ne işimiz var?" diye soruyorsa, bilin ki ya dibine kadar gaflete, ya da sonuna kadar ihanete bulaşmıştır. Başka alternatif yok!
Eli kalem tutan herkes bir kenara not alsın; bu operasyon, PKK denilen şer yuvasını ebediyete nihayet tarihe gömecektir.

Mehmet Çetin

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi