Bir Parça Hayat

Zamanın su gibi akıp gittiği yaşantımız da bir takım vazgeçişlerimiz oluyor. Sevdiklerimizden, on yılda bir görme ihtimalimiz olan manzaradan, asla aklımızdan çıkmayan tatlardan.. ve daha birçok şey belki de. Hep birer vazgeçişimiz olmuştur. Koştur koştur yaşağımız hayat ya bizi bazı şeylerden fedakarlık etmemize ya da hep ertelememize neden oluyor. Belki bir tatilimizi bile dilediğimizce yaşayamıyoruz. Hafta içi yaptığımız planlar hafta sonuna yetmiyor. Hayal etiğimiz zaman işte bura da su gibi akıp gidiyor..
Daha önce yaptığımız bir kahvaltı planı, sohbet, kahve, gezinti, yemek, eğlenme.. ve bunun yanında kendine dediğin “bugün akşama kadar yatacağım” sözcüğü.. hepsi birbiriyle çelişen cümleler. İşte burada başlıyor yetememezlik.
Cervantes demiş ki; “hayat bozuk para gibidir, dilediğinizce harcayabilirsiniz; ama sadece bir kez..” Sizce de haklı değil mi? “DİLEDİĞİMİZCE” harcamaya sahip olduğumuz bir hayatımız var. Zamanı nasıl en güzel ne şekilde değerlendirebilirim diye çabalarken belki de boğuluyoruz. İşte yine birçok şeyden vazgeçiyoruz.
Aslında ta en baştan geliyor bu koşturmaca. Başarılı bir öğrenci olmak, dereceye girmek, sınavlara harcadığımız zamanları saymıyorum bile.. Yakaladığımız veya kaçırdığımız fırsatlarla dolup taşıyor hayatımız. İyi bir iş güzel bir kariyere sahip olmak aslında belki de olmak istediğimiz yerden çok da uzak.. Ve yine vazgeçtiğimiz bir takım şeyler..
Planlarla dolu yaşantımız da hala tam anlamıyla vazgeçtiğimiz bir hayatımız var..

Meliha Olgun

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Meliha Olgun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi