Çetin yorumlar

Ne diyorlar kendileri gibi düşünmeyenlere? Atatürk düşmanı! İyi de güzel kardeşim biz zurnanın son deliği sayılırız, M.Kâmal'ın baş düşmanı İnönü efendinin ta kendisidir, senin ne işin var onun saflarında? M.Kâmal'ın Chp si 10 kasım 1938 de öldü, sen onun düşmanının ürettiği politikanın peşinde aymazca savruluyorsun.

İnönü'yü baş vekillikten kim azletti? Aynı İnönü, hastalığı süresince defalarca çağrılmasına rağmen niye M.Kâmal'in ziyaretine hiç gitmedi? Neden cenazesine katılmaya bile tenezzül etmedi? Öldüğünün ertesi günü süngü zoruyla kendini reis-i cumhur ilan ettiren İnönü'nün ilk icraati ne oldu? Atatürk'ün fotoğrafını resmi dairelerden, Türk lirasının üzerinden, pullardan kim alaşağı etti?

Missouri zırhlısıyla cenazesi gelen büyük elçi kimdir bilir misin? 16 yıl önce ölmüş bir adam... Kim o? Özbek tekkesinin varisi Minür Ertegün!...Ya Özbek tekkesinin misyonu?

Özbek tekkesi milli mücadele yıllarında Abd mandası olmamız için çırpınan #karakol teşkilatının karargahıdır. Temsili olarak varisinin cenazesi İnönü'nün izniyle ülkeye getirilmiş ve o tekke vakıf kisvesinde yeniden bizzat #Kıssenger tarafından açılmıştır.

Ne alaka deme de dinle; M.Kâmal'in #Sivas kongresinden kovduğu Amerikalı efendiler, İnönü eliyle yeniden ülkeye sokulmuş ve memleketin idaresine örtülü olarak el koymuşlardır.

Kısacası yavrum en yakın arkadaşı olarak bildiğin İnönü ve avaneleri, Atatürk'ün ölümü sayesinde muktedir oldular.

Şimdi meselenin özetinin nihayetinde sana boru niteliğinde bir soru....

M.Kâmal mason localarını kapatmıştır, değil mi? Peki hastalığı süresince başında duran doktor kimdir?

Mim Kemal Öke! En önemli özelliği nedir? 33. derece mason...

Mason localarını kapatan hasta adamın başına üstad-ı azam bir mason doktor görevlendirilmesi sana da tuhaf gelmedi mi?

Atatürk'ün heykelinin arkasına saklanmış asıl düşmanları tarafından senelerdir istismar ediliyor olabilir misin? Öyle ya, bundan altmış yıl önce #O' nun hatırasını koruma altına alan #Menderes'in asılmasına #Atatürk hassasiyetiyle hala sevinmiyor musun?

Saf mısın diye sormayacağım, zira öyle olsan bile sorumlusu sen değilsin.

Mehmet Çetin

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi