Çetin yorumlar

100 yıl önceydi...Nasıl girdi kafalara tefrika? Millet olmadın şartlarının başına müşterek #dil iddiasını getirip koydular. Bu ne demek biliyor musunuz? Türkçe konuşan Yahudi bu milletin efradı ama, türkçe bilmeyen ve lazca, kürtçe, arnavutça, bulgarca, arapça, boşnakça konuşan #analarımız, ninelerimiz bu millete dahil değil. Doğal olarak onların doğurdukları da bu milletten değil, öyle mi?

Al sana bölücülük! Öz yurdunda parya olduğun yetmez, salt türkçe konuştuğu ve ben de Türküm dediği için, Düşmanını başına taç edersin ve maalesef farkına bile varmazsın. Böyle böyle sağdılar ve hala sağıyorlar yavrum seni...

Toplumsal aydınlanma sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için, öncelikle # aydın profilinin güncellenmesi lazım.

Bir kere anlamamız gereken öncelik, aydınlanmanın umumiyetle #düşünerek gerçekleşecek olduğu hakikatidir.

Sadece yazılmış çizilmiş olanı bilerek aydınlanmaz zihin...

Bilinenlere yeni fikirler ekleyerek, #istiklal odaklı #istikbali tasavvur edebilmeli aydın sıfatına layık görülen insan.

İdeolojilere saplanıp kalmamızı tahkim eden müesses nizam, 300 yıllık fikirlerle konjonktüre uyum sağlaması öngörülen aydın profili üretti.

Ağızlarını yaya yaya endam ettiler senelerce....Efem, Hegel şunu demiş...Hegel"in ağzına edeyim, sen ne diyorsun onu söyle, bulaşık" diyemedik.

Hâlâ daha da diyemiyoruz, ne diyoruz? Mustafa Kemal şunu dedi, peki geri zekalı evladım, hiç düşündün mü "Mustafa Kemal yaşasaydı, bugün ne derdi?" diye?

Aklını kullanmayan ve salt rezerve bırakılanla yetinen insanla, sütten kesilmiş sığırın zerre kadar farkı yoktur; adına ister aydın deyin, ister çaydanlık.

Üstüne üstlük bir de soruyoruz, bu kadar hain nasıl yetişti diye... Eski Türkiye rafları, #dondurulmuş beyinlerle dolu kardeşim, parayı veren sepete ekler elbet.

İstediğin yemeğe koy gitsin!...

Ucuz retorik....

Bunlar bu milleti topyekün davar bellemişler zahar.

Milletin çok mu umurunda resepsiyonun nerede yapılacağı? Çankaya olsa ne, Beştepe olsa ne?

Ha sen birilerinin dikkatini çekmek istiyorsan gönlünden geçen asıl adresi söyle de haber niteliği olsun.

Çekinme söyle, #BeyazSaray de... Bak o zaman nasıl da başını okşarlar, alkışlarlar, hatta şeker bile verirler...

Nitekim 1946 da milli şefinizin tadil ederek Beyaz sarayın şubesine dönüştürdüğü Çankaya yerleşkesindeki #vali konağı çöktü be yavrum, Sen hala anlamadın mı?

Trump'ın mektubundan sözde hicap duyan Chp yönetimi, kendi belediye başkanları olan İmamın oğlunun Fransa da devletimizi yerden yere vurmasından tuhaf bir şekilde haz alıyor anlaşılan.

Siz ne ayaksınız yavrum? Yaprağını yerken kıtır kıtır, sapına gelince meee...

Keçiliğin de hakkını vermek lazım anladık ama, azıcık ara verseydiniz düşen takkeden ayan olan kelliğin yansıttığı takiye belki biraz daha kolay sindirilirdi.

Değil mi ama, canım benim?

Mehmet Çetin

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi