Çetin yorumlar

Son dönemde ortaya çıkan ve #tengrici diye tabir edilen bazı sivri zekalı işgüzarlar kafalarında bizleri #ümmetçi olarak tasnif etmişler ve mütemadiyen milliyetçilik dersi veriyorlar. Oysa verdikleri derste kuşandıkları milliyetçilik gömleğinin, salt #ırkçılık"ı temsil ettiğinin farkında bile değiller.

O sizin elinizde gezdirip boynunuza astığınız etiketler, aslında bilakis bu milleti bölünmeye sevk edeceği öngörülen malzemeler... Lakin göremiyorsunuz!...Efradı olduğumuz bu aziz millet, farklı etnik aidiyetlerin yüzlerce yıllık kaynaşmasıyla ortaya çıkmış #özgün bir millettir. Milliyetçilik yaptığınızı sanarak bu milleti adım adım tarumar ediyorsunuz!

Başarabilirlerse sizin gibi sivri zekalı embesiller sayesinde bölecekler bizi...

Aslında bizler sizlerden çok daha basiretli milliyetçileriz; sizlerden farklı olarak, ümmet #bilincinin bu etnik aidiyetlerden kaynaklanan hassasiyetleri bastırabileceğini öngördüğümüz için,

İslam"ın bünyesinde barındırdığı #siyasi kimlikten beslenmenin çok daha rasyonel olduğunu düşünüyoruz.

Zira ecdadımızın bu kadim milleti yüzlerce yıl bu şekilde bir arada tuttuğunu görebilecek kadar, #kendi aklımıza sahibiz.

***

Eskisini yıkıp yeni bir devlet kurmalarını, "Dönemin şartları" ifadesiyle başlayan bahanelerle geçiştirebiliriz.

Ancak, yeni baştan bir #millet oluşturma girişiminde üstlendikleri misyonun, benimsedikleri değerlerin ve uyguladıkları yöntemlerin iyi niyetle izahı mümkün görünmüyor.

Bu meseleyi irdelediğimiz de karşımıza çıkan tablo, ortalama her vatanseverin yüreğini parçalayacak türden.

Zombilerden mütevellit bir #ulus tasarlandığı aşikar.

Tarihini ve onu kendisi yapan kaynaklarını araştırmaktan men edilen nesiller, gelecek adına kalıcı fikirler üretemezler ve vizyon geliştiremezler.

Başkalarının vizyonundan etkilenerek sırtlarına vurulan misyonu pratiğe dönüştürmekle yetinirler ki, bu #da ancak kölelerden beklenen bir pratiktir.

Cumhuriyetin ilk yıllarında sisteme eklenen #inkılapların her birinin altında bu meşum temenniyi görmek mümkün.

Açıkçası, son yüzyılda düşmanın tornasından çıkmış mazlum bir milletiz biz.

Çok şükür #köklerimizi idrak ettik de, #dallarımız yeniden yeşeriyor.

Mehmet Çetin

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi