Askere gitmeden asker olmak

Yaklaşık olarak 4 ayır birlikte çalıştığım ve kendisinden çok şey öğrendiğim Mustafa Çelik, vatani görevini yerine getirmek için 6 aylık bir süre için aramızdan ayrıldı ve Nazilli büromuzdaki tek muhabir ben oldum.

Daha önce sadece İzmir’e giderken içerisinden geçtiğim Nazilli’ye 4 ay önce geldim ve çalışmaya başladım. Hala tamamladım diyemediğim işe ve Nazilli’ye alışma sürecime iş arkadaşlarımın ve Erdal Savaş’ın katkısı çok büyük oldu. Bu süreçte birçok insan tanıdım, birçok olayda bulundum, birçok haber yazdım ve bundan sonrasında bunlardan çok daha fazlasını yapacağım. Yapmak zorundayım.

Tecil süresinin dolması ile Çelik aramızdan ayrıldı ve şu an yalnızım. Daha ilk günden yokluğunu hissettim diyebilirim. Artık her gün bir spor sayfası hazırlamalı, özel haberler üretmeli, asayiş takip etmeli ve haber kaçırmamalıyım. Kısacası ofiste olduğum süre boyunca parmaklarımı klavyenin tuşlarından kaldırmamam gerekiyor.
Şimdi bu 6 aylık süreçte Çelik Tekirdağ Tünektepe 8.Mekanize Piyade Tugayı’nda komutanlarının komutası altında askerliğini yapacak. Ben de Nazilli Manşet Gazetesi’nde Erdal Savaş komutası altında 6 ay boyunca koşturacağım. Belki tuvalet temizlemeyecek, sabahın erken saatlerinde kalkıp sıraya girmeyecek, her sabah tıraş olmayacağım, komutanlardan azar işitmeyeceğim ama bir haber kaçırır, işten kaytarır, kötü bir haber yazarsam arkamda Erdal Savaş’ın gölgesini göreceğimi biliyorum. Çünkü Erdal Savaş’ı memnun etmek kolay değil.

Şimdi tabiri caizse it gibi koşturarak Nazilli’ye hakim olmam gereken 6 aylık bir askerlik süreci var önümde. Bu süreçte pes eder miyim yoksa iyice pişer miyim bilemiyorum. Ki askerin pes etme şansı var mı onu da bilmiyorum.

İsmail GÜREL

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail GÜREL - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi