Çetin yorumlar

Millete hizmet etmek için görevlendirilmiş milletin vergileriyle ücretlendirilen memurlar, cumhuriyet tarihi boyunca millete efendilik ettiler. Nerede birikti, bu kadar #Erdoğan düşmanı?" sorusunun cevabı, ortaçağ Avrupasını andıran bu sosyolojik garabette gizlidir. İtiraf edemezler, ama hakikat bu minvaldedir; Reis, millete dayatılan bahse mevzu yapay sınıf çelişkisini #de tarumar eden tarihi bir pratiğe imza atmıştır.

Devrimci #mi, demiştiniz?!... Bugün Chp yi yöneten arkadaş, bir zamanlar memleketin sosyal güvenlik kurumunu da yönetmişti.syal güvencesi olsa bile parası olmayanların ölüme terk edildiği bir ülkeydi eski Türkiye... Vatandaşın hor görülmesi falan ziyadesiyle kanıksanmıştı. Hastanın doktora giderken bacakları titrerdi. Hasta bakıcı ayrı, hemşire ayrı, doktor ayrı bir otoriteydi.

Gençler bilmez sığıntı gibiydi millet, vatandaş tuvalete bile giremezdi hastahanelerde... Sınıf çelişkisinin zirve yaptığı eski Türkiye"de, öz yurdunda parya gibiydi bu millet!

Unutma ey halkım; koca bir asır aşağıladılar, söğüşlediler ve hunharca kanını emdiler senin.

 Anarşizm ütopyası özgürlük rüyaları gören gençler için oldukça caziptir.

Anarşizm, hiçbir #otoritenin olmadığı bir düzen vadeder. Mümkün mü böyle bir şey? Hiçbir otoritenin olmadığı bir dünyada kamu düzeni nasıl sağlanır.

Bu sapkın beklenti, avcı toplayıcı dönemden genlerimize işleyen başıbozukluğun #içgüdüsel yansımasıdır. Tarım devriminin akabinde yerleşik yaşama geçen insan topluluklarının kamu otoritesi olmadan huzur içinde yaşaması öngörülemez.

Bunun için herkesin evliya olarak doğması lazım.

Henüz sorumluluk üstlenmemiş, baba parasıyla yaşayan ve sapla samanı ayırt edemeyen gençlerin böyle bir tuzağa kolaylıkla savrulacağını öngören #Soros ve avaneleri,

Sınıfsız toplum safsatasıyla dünya gençliği üzerinden küresel bir bozgunun provasını yapıyorlar.

Bu perspektifte nihai beklenti #Komünalizm olacaktır.

Küresel hegemonyanın ağzına layık kolonilerin tecellisi için maraba olarak kullandığı gençliğe sahip çıkmakla mükellefiz.

Mehmet Çetin

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi