Ahmet Karakaşlı yazıyor

Hiç kimse acı üzerinden rant elde etme siyaseti yapmasın. Türkiye gerçekten sıkıntılı bir süreç yaşıyor ve bu sınavı başarmak zorundayız. Bu sıkıntımız, bugün oluşmuş bir sıkıntı değil.

Üç yüzyıllık ihmallerimiz, gafletlerimiz ve ihanetlerimizin bedelini ödüyoruz. Yüz yıldır ertelediğimiz diyetin taksitlerini ödüyoruz Görme, duyma, konuşma, tepki verme diyen, dıştan gelen her türlü baskıya boyun eğmeyi marifet sayan, içerdeki her farklı sesi balyozla bastırmaktan zevk alan bir güruh var. İşte bu güruh bugün Suriye'de baş veren yüzyıllık cerahatin patlamasının verdiği acının faturasını bugünkü iktidara kolayca kesivermek istiyor. Hayır beyler Suriye bataklığına bugünkü iktidar oluşturmadı. Biz bu batağa falan bu iktidar eliyle sokulmadık.

Bu bataklık hep orada vardı ve bizim için her zaman hem tehdit hem de saldırı rampası oluşturmaktaydı. Bugün egemen güçler Türkiye'ye yeni bir fatura ödetmek üzere Suriye ve bölgede tetikçi saldırgan cani terör devletçikleri kurmak için harekete geçtiler. Zaten mevcut kukla devlet Türkiye'ye düşük dozda acılar yaşamaktaydı ve Türkiye buna tahammül göstermekteydi. Şimdi ise Türkiye'yi bölmek ve yok etmek için kullanılacak terör devletleri kurmak için düğmeye basıldı. İşte Türkiye bunu önlemek savaşını veriyor Verdiği bu savaşta bugüne kadar da başarılı oldu. Savaşın karşı tarafı Suriye, PKK PYD falan değil. Savaşın karşı tarafında ABD ve Rusya var. Fırat'ın doğusunda ABD kendi terör devletinin alt yapısını oluşturmaya başladı. En az iki terör devleti kuracak Fırat'ın doğusunda ABD. Fırat'ın batısında da Rusya ipleri eline aldı ve en az iki terör devleti kurmak için ortam hazırlıyor. Türkiye Suriye toprakları üzerinde kurulacak devletlerin en azından terör devleti olmamasının,

Türkiye ile barışık olmasının kavgasını veriyor. Bunun için Türkiye de bölgede bir güç oluşturdu ve onun alanı genişletme gayretinde. Türkiye'nin birincil hedefi Suriye'deki mazlum halka yardım değil. Türkiye'nin birincil hedefi sınırında Türkiye düşmanı saldırgan bir terör devletin kurulmasına engel olmaktır. Türkiye Suriye'de yaptığı tüm çalışmalarla aslında kendi ülkesinin ve milletinin geleceğine olan tehdidi bertaraf etmeyi hedefliyor. Türkiye'de eseri Rusya'yı ve ABD’yi arkalayan siyasetçiler Suriye'de Türkiye ile birlikte hareket edenlere düşmandırlar, Türkiye'nin karşısında olanlarla dostturlar. Suriye'de bir şehit versek bunlar hemen "orası Suriye toprağı, bizim orada ne işimiz var, derhal geri çekilmemiş gerekir. Verilen her şehidin sorumlusu Erdoğan’dır" diyorlar. Allah akıl fikir versin. Allah vatan millet sevgisi versin. Allah basiret versin.
*
Dua müminin silahıdır. Bizler duayı unuttuk. Askerlerimiz cenabı hakka emanet. Allah'ım onları sen koru. Amin. 

Ahmet KARAKAŞLI

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Karakaşlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Emrah Gerçek Şu Ki - Maalesef üzülerek söylüyorum ki;Hiçbir sözünüze katılmıyorum,bence siz herşeyi tersten görüyorsunuz.Açıkçası gerçekleri görmek ve söylemek sizin canınızı acıtıyor olmalı.Sevgi ve saygılarımla...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Mart 06:26


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi