Çetin yorumlar

Hiç birimiz unutmadık değil mi.?
Sizi Allah'a şikayet edeceğim diyen o kızı, Ümran'ı.

Aylin bebeği,
Yemen'de açlıktan ölen sabileri,
Arakan'da ki zulmü.

Hep düşünürdüm Allah'ın nasıl bir planı var diye.
Kendi elleriyle ürettikleri bir virüsle kendilerini yok edecekleri hiç aklıma gelmezdi.

Ve bu virüsün çocukları öldürmediği.!
 **
Size bir sır vereyim, bu Korona denilen illet tıpkı grip gibi hayatımızın bir parçası olacak. Bugün için onun üzerinden "kontrollü kaos" pratiğine toplumların verdiği refleksi test ediyorlar.

Gördüğümüz gibi son tahlilde Çin de kanat çırpan bir kelebek, bütün dünyada fırtınaya yol açtı. Ya tamamen ölümcül bir virüs olsaydı, dünyanın yaşadığı kaos nice olurdu?

Virüs değil ama kontrollü kaos, ihdas edilmesi tasarlanan yeni dünya düzeninde nitelikli bir silah olarak kullanılıyor/kullanılacak.

Bu bağlamda bizim bir avantajımız var ve onu çok iyi değerlendirmeyi öğrenmeliyiz. Zira o avantajımız kaos denkleminde panzehir olmaya muktedir.

Nedir o? İnnâ lillâh ve İnnâ ileyhi Râciûn!...

Hakeza dünya toplumun kahir ekserisi ölüme inanmıyor, onu salt "başkalarının başına gelen bir afet" olarak algılıyorlar.

Bizde de çok bu geri zekalılardan... Öyle olmasa biriktirmezler, hak yemezler, yolsuzluk yapmazlar, kibre bulaşmazlar ve dosdoğru olmayı yaşamsal bir ilke olarak benimserlerdi.

Hayır işlemek istiyorsanız, yakınınızdaki herkese kayıtsız şartsız "bir gün öleceklerini" hatırlatın. Onu idrak ettikleri gün, birey olmanın anlamını da keşfedecekler.

 **
Demirtaş'ın suçu ne, açıklansın. Bu kadar tutukluluk olmaz" demiş.

Ya tutuklu ile hükümlü arasındaki farkı bilmiyorsun, ya da müttefiklerinin gönlünü almak adına bilerek saçmalıyorsun.

Demirtaş'ın "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 'tutuklu' değil 'hükümlü' olduğu bilindiği halde İmamoğlu’nun böyle bir yanıt vermesi şaşkınlık uyandırdı.

Demedi demeyin, bu herif istikbalde çapsızlık noktasında K.K'ya uzak ara fark atar.

**
Kadına seçme hakkı vermişler-miş... Şaka gibi? Kimi seçeceksin, Chp'den başka parti mi var? Kundaktaki bebeğe bile seçme hakkı verebilirsin bu durumda. Sıkıntı yok!

Çok partili sistemi de İsmet paşa getirdi diyorlar ya, daha önce kimin götürdüğünü soran yok.

1908 yılından 1925"e kadar ülke siyasetinde zaten birden fazla parti var, hatta en ilginç olanı bizzat Mustafa Kemal"in kurdurduğu Türkiye #Komünist Partisi"dir.

1925 yılında #İsmet paşanın baskısıyla çıkarılan Takrir-i Sükun kanunuyla başta Terakkiperker Cumhuriyet fırkası olmak üzere bütün muhalif partiler ve örgütler kapatıldı.

Kazım Karabekir, Rauf Orbay, Ali Fuat Cebesoy, Refet Bele ve Adnan Adıvar"ın öncülüğünde kurulmuş olan ve giderek güçlenen Terakki Perver Cumhuriyet fırkası, ta o günlerde sözde #gericiliğin temsilcisi olarak ilan edilmişti.

Oysa Amasya Tamimi ile Kurtuluş Savaşı'nı başlatan yedi kişilik kadronun Mustafa Kemal Paşa ve İsmet Paşa hariç #tüm üyeleri, Terakkiperver Fırka'nın kurucu ve liderleri arasında yer almıştır.

Kapattıkları örgütleri 21 yıl sonra batının talimatıyla açmak zorunda kalan herifleri demokrasi havarisi diye ittirdiler şu mazlum millete...

Mehmet Çetin

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi