Çetin yorumlar

Devlet son süreçte tüm dünyaya emsal teşkil edecek nitelikte bir virüsle mücadele pratiği ortaya koydu ve diğer ülkelere koruyucu ekipman yardımı bile yapıyor.

Velakin içimizdeki ezikleri ikna etmekte güçlük çekiyoruz. Azıcık devletinizle gurur duymayı öğrenin artık. Erdoğan'ın babasının malı değil, bu memleket hepimizin. Edep yahu!...

**
Sözde Erdoğan kutuplaştırıyordu değil mi milleti? Peki bunları nereye koyacağız?

İnsanları inandıkları değerler üzerinden ötekileştirmeyi marifet sanan budalalar, aynı zamanda laiklik düsturunun da temsilcisi olduklarını savunuyorlar.

Halbuki mevcut saksı, bilakis laikliğin kendisine muhaliftir. Keza bu soytarıların yegane sorunu İslam'dır.

**
Benimsedikleri Tanrıyı diğer toplumlardan kıskanan bir toplumla, dinler arası diyalog tesis edilebileceğini düşünecek kadar şaşırmışlar.

Fetö sadece illegal bir örgüt değildir, aynı zamanda siyonist düdüğüne meftun olacak nispette sapıtmış bir tarikattır.

**
Yere göğe sığdıramadıkları batı medeniyeti, tuvalet ve banyo kültürüyle veba sayesinde tanışmıştı. Corana vesilesiyle de taharetin hikmetini kavrayacaklar anlaşılan.

Allah büyüktür, Gusül abdestine iki adım daha yaklaştılar.

 **
Sonunda beklenen oldu ve mabadına çiğ yağsa Erdoğan'dan uyuz olan zihniyetin sözcülerinden birisi, dönüp dolaşıp Corana salgınını Erdoğan'a bağladı.

Bu #basit söylemin bir tek muhatabı var ve o da bunlara ısrarla oy vermeye devam edenler. Nitekim biz güler geçeriz, ama asıl hedef kitle kendisinin açıkça aşağılandığının farkında bile değil.

Dalga geçiyorlar olum sizinle... Ve siz aymazca sineye çekiyorsunuz, bu kadar da mı geniş mideniz?

**
Felaketten menfaat devşirmeye alışmış asalaklar, tekrar amerikan doları toplamaya başladılar.

Sınırlar kalıcı olarak kapatılırsa, o dolarları tuvalet kağıdı olarak kullanırlar artık.
**
Kendi toplumunun değerlerini tahkir eden, buna mukabil aymazca batı değerlerini kutsamak için çırpınan organizmaların ruh halini anlayabiliyor musunuz?

Bu nasıl iştir, hani emperyalistleri ülkeden kovmuştuk, onlardan kurtulmuş ve bağımsız bir uygarlık inşa etmiştik?

Nasıl oldu da sözde savaşarak kovduğumuz medeniyetin prototipi haline geldik. Onlara benzemek adına kuşandığımız aşağılık kompleksinin kaynağı nedir?

Her şey o şapkayı zorla kafamıza geçirdikleri gün başladı. Adeta bize "sen kusurlu doğdun, tadil ediyoruz" mesajı verdiler. İçtimai bilinç altında ezik ve kendinden utanan bir zihniyet ihdas ettiler.

Böyle bir toplumda milliyetçiliğin, milli şuurun ve yerli terakkinin yeterli oranda karşılık bulması öngörülemez.

Memleketin geri kalmışlığını padişaha ve camiye bağlayıp geçtiler. Halbuki o muasır medeniyet etiketiyle menzilimize koyduğumuz ülkelerin hiçbirisinde krala, kraliçeye ve kiliseye düşmanlık edemezsiniz.

Asıl sorun aslımızı inkar edecek kadar sapıtmış olmamızla alakalıdır. Anasını babasını inkar eden her çocuk, nihayetinde sokağa düşer.

Oysa bizim salaklar, aslını inkar ettikleri taktirde karşı mahalle tarafından evlatlık olarak kabul göreceklerini sanıyorlar.

Ne zaman ki silkelenecek ve topyekün aslına rücu ederek milli şuur sahibi olacak bu toplum?" işte o gün, istiklalimiz ve istikbalimiz kalıcı olarak güvence altına alınmış olacak.

Beka dedikleri, budur efendiler!...

Mehmet Çetin

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi

Anket Sizce KORONAVİRÜS nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilsin mi?