Ümidini kaybetme...!

Virüslerin, savaşların ve insanlık onurunun ayak tabanlarına yapıştığı bugünlerde, umutlu olmak...? ZOR’dur umutlu olmak...! Biz umut içerisinde ümitsizleşirken..., ağaçlar ve çicekler tüm olumsuzluklara rağmen üretmeye devam ediyor.

Yani bir bitki misali, hava şartları nasıl olursa olsun..., üretim’den taviz vermemek gerekiyor..! Bir zamanlar domuz.., sonrasında kuş’tu virüsü yayan. Tabiyat’da, domuz’da kuş’ta özgürce dolaşıyor ama virüs yok...! Birilerinin kaynağı bittimi..., önce hastalığı sonra ilacını üretir. Birilerinin kaynağı bittimi..., önce silahı sonra savaşı üretir...! Kaynak peşinde koşanların en büyük kaynağı bizim ümitsizliğimizdir.., onların ürettiklerine razı olmamızdır...! Onların ham maddesi “İNSANLARI KUTUPLAŞTIRMAK VE PANİK YARATMAKLA OLUŞUR”, yani Aile’i bölmektir, korkutmaktır..!
Aile’i bölmeden çocuklarımıza ürünlerini satamazlar. Halk’ın en önemli savunma sistemi ise, birlikteliktir, umut’tur, değerleri ve insanlığı yaşatmaktır.

Düşünüyorumda.., “herkes kendi ideolojik temsilcisinin / liderinin kusurunu örtmeye çalıştığı kadar, komşusunun kusurunu örtmeye çalışsa...”, acaba virüsler, savaşlar prim yaparmıydı...?

YAKINDIR..., CORONA AŞISINI ÜRETİRLER...!

KAYBETTİĞİMİZ DEĞERLERİN AŞISI İSE BİZ’DE...! VİRÜS İÇİMİZE DAHA FAZLA YERLEŞMEDEN...,
VÜCUDUMUZU, ZİHNİMİZİ, RUHUMUZU YENİDEN AŞILAYALIM.

**
ŞU PARAYI NASIL BULURUZ?

Yayınladığım son yazım sonrası, özelden yoğunlukta gelen soru; “şu parayı nasıl buluruz?”!

Parayı ararsanız parayı bulamazsanız..? Paranın peşinden koşarsanız yorulursunuz..!
Parayı birisi alır diğeri verir. Para bir cep’te kısa vadeli durur. Yani hep hareket halindedir, yani çalışır..! Parayı aldığınızda sürekli siz’de kalmıyor..! Bir zaman geliyor bizi terk ediyor. Ve hatta bizi terk edenler arasında, en hızlı terk edendir.

Para bir yerde kısa vadeli durur. Cuma günü bankalar kapanır para uykuya dalar.., pazartesi sabah yine uyanır. Biz uykuya daldığını sanarız, para haftasonu elimizden değil.., kağıt / işlem / mevzuat üzerinden yine çalışır. Yani para hep çalışır...! Peşinden koşan yorulur. Para’nın karşısına durmak gerekir. Size çarpan miktarı cebinize giren nasibinizdir. Çoğalması için, cebinize giren nasibinizi çalıştırmalısınız. AVM’ lerde değil, yani yatırıma dönüştürmeniz gerekir. Tabi bu bir sanattır. Bir marangoz, bir elektrikci veya bir Doktorluk nasıl bir meslek ise, parayı çalıştırmakta bir meslektir. Çünki para’da bir üründür. Bir bedel karşılığında, bakkal’dan bir ürün satın alır gibi satın alabilirsiniz. Şimdi hemen ekonomist olmaya kalkışmayın, sadece “SİZ kendiniz” olun. Biz parayı istiyoruzda..., para bizi istiyormu..? Para ne ister..? İstikrar, kendisine ve çevresine gerçekci, azim ve kendisini sürekli eğitenin cebinde olmayı ister ve o cep’te çoğalır...! Ankara’da dayısı sayesinde büyüyenlerin cebinde delik vardır...vardır da..., para akarken deliğin farkına varmazlar. Delik gittikce büyür ve gün gelir, cep delik, parası olmayandan daha kötü bir duruma düşerler...! Yani dayılara falan imrenmeyin..., bu dayılarla meşgul olup kendi nasibinizden olmayın...!

Siz kendinize ve hedefinize kilitlenin, kendinizi bulun, para sizi bulur..!

Acizane fikrim
Mustafa Göğüş

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Göğüş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi