Diktatörlük için #TekAdam şartı yoktur

Çok adamlardan veya sosyal sınıflardan mütevellit diktatörlükler, aslında daha yaygın ve küresel statüko için öteden beri daha kullanışlı olmuşlardır.

Biz bugüne kadar ülkemizde ihdas edilen oligarşik diktatörlüğü yıkmak için mücadele verdik. Bundan sonraki süreçte dünya mazlumları, küresel oligarşinin muhatabı olacaklar.

**
Yahudiyi severler, hele ki dönme türevine meftun olmuşlar.

Protestan ve evanjeliklere bayılırlar, katoliklere ve ortodokslara tek laf etmezler, amma velakin müslüman dedin mi kudururlar.

Yok efendim, haddizatında dertleri İslam'la da değil. Bu salaklar kendi kimliklerine düşman olmuşlar.

Aslına düşman edilmiş nesillerden mütevellit bir içtimai patoloji vakası ile yüzleşiyoruz. İşimiz hakikaten zor!...

**
Müsterih olun, mevcut küresel krizin akabinde toplumların değişen içtimai refleksleri üzerinden tecelli edecek olan güvenli ve doğal gıda önceliği, tarım ülkesi olan memleketimizin önemi arttıracaktır.

**
Devlet uzaktan eğitim hizmeti başlatmış, Can Ataklı ismiyle kaim ışıldak, öğretmenin başındaki türbana takmış. Baş örtüsü olmayan öğretmenlerin yetiştirdiği öğrenciler uzayda galaksi kurdular da biz mi duymadık.

Hani zaman zaman kendileri gibi olmayan vatandaşa bağnaz falan diyorlar ya, inanın bunlar taassubun dibini sıyırmış durumdalar.

**
Sağlık bakanına Nakşi olduğu için laf sokmaya çalışan bulaşıklar,

Sabetay Sevi'nin mesih olduğuna inanan salakların kıçını yalamaktan bitap düştüler. İşte biz bu sığırların her birine kısaca ışıldak diyoruz.

**
Koca bir asır boyunca binlerce yıllık askeri deneyimi olan bir millete tüfek bile yaptırmayan zihniyet,

Bugün geldiğimiz noktada helikopter dahi ihraç eden hükumete tank paletinin hesabını soracak kadar yüzsüzleşmiş ise,

Meydanlarda üretilen retoriğin evrensel siyaset normlarıyla zerre kadar alakası olmadığı gibi, muhalefet kisvesindeki işbirlikçilerin seksen milyon vatandaşı ahmak yerine koyacak kadar sapıttığına işaret eder.

**
Evde kalma mevzusunun "geleneksel" anlamı doğrultusunda bir parantez açacak olursak; mevcut kaos derinleşirse önümüzdeki dönemde tecelli etmesi muhtemel dünya düzeninde,

Ekmek yapmayı bilmeyen hatunlarla, kan dökmeyi göze almayan heriflerin yüzüne bakan olmayacak.?

Kokonalarla birlikte metro seksüel hıyarların dönemi bitecek görünüyor.

**
Sosyalizmin mucidi Marks, toplumların evrimsel gelişim sürecinde feodalizmin kapitalizme, kapitalizmin de sosyalizme evrileceğini öngörmüştü.

Son tahlilde tarımın öneminin artacağı düşünülürse, kapitalizmden feodalizme avdet edeceğimiz söylenebilir.

Küba güzellemesi yapan ışıldaklara tembih edin, kendilerine yakın bir yerde sulak tarla aramaya başlasınlar. Proletarya yeniden sabanla tanışacak anlaşılan.

Keza gördüğünüz gibi dünyanın öbür tarafında birisi hapşurdu ve önceliğimiz yine makarna, dolayısıyla buğday oldu.

Mehmet Çetin

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Çetin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi

Anket Sizce KORONAVİRÜS nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilsin mi?