KAĞITLARI PARA DİYE YUTTURMAK

Küresel emperyalizm kağıt parayı keşfettikten ve dünyaya kabul ettirdikten sonra en büyük sömürü çarkı işlemeye başladı.

Kağıt para aslında bildiğimiz borç senedinden başka bir şey değildir. Senet ile kağıt para arasındaki fark, birinin garantörünün fert, diğerinin devlet olmasıdır.
Devletlerin bastığı paranın konvertibıl (uluslararası dolaşıma açık, diğer para birimleriyle değiştirilebilir) olabilmesi için merkez bankalarının Amerikadaki dünya bankasına bağlı olması gerekir. Bu bağlılığın da bazı yükümlülükleri vardır. yani, haraç ve sömürü çarkının içine girmesi gerekir.
Bir parayı o ülkenin hazinesi basıyorsa sömürü sadece devlet ile vatandaşı arasında kalır. Yani vatandaştan haksız bir kazanç alınınca bu devletin kesesine girer.
Dünya sistemine girildiğinde ise bu haksız kazanç dünya sömürü çarkının kasasına girer.

BU çark da dünyanın kabadayısı ve sömürgecisi devletlerin çarkı olduğu açıktır.
Bağımsız bir ülkede bulunan merkez bankasının hisselerinin tamamı devletin olması gerekir. eğer bir ülkenin merkez bankası hisselerinin bir kısmı yabancıların elindeyse o ülke bağımsız değil, sömürge devleti demektir. Çünkü basılan ve halka arz edilen her kağıdın kıymetinin hissesi oranında kazancı o hissedarların cebine girecektir.

Hani bazen kıyıda köşede kalıp da tedavülden kalkınca "Nasıl olsa devletime kalacak, bağışım olsun" diye düşündüğümüz paralar var ya, o paraların hepsi bu devlete kalmıyor. Devlet ve o yabancı hissedarların cebinde kalıyor.
Kimdir bu yabancı ortaklar?
Bu ortaklar neden halktan saklanır.

Nasıl ortak olmuş ya da edilmişlerdir, bilinmez.
Bunlar bir devlete bağımsızlık beratı verilirken dayatılan sömürü sistem ve haraç mekanizmasıdır.
Dünya bankasının da kime ait olduğu gizlenir.
Onun hisselerinin de üç büyük aileye ait olduğu söylenir.
Yani dünyadaki sömürü çarkının başında üç büyük aile vardır. Tüm dünya onlara sürekli haraç verir. Tabi bu üç ailenin de sistemlerini ayakta tutmak için ne entrikalar çevirdiğini bilmemiz mümkün değil. Bizim bilebileceğimiz bu haraç paralarını üç kişi kendi başına yiyemez. Evet aslan payını alır ama bunun çakal payı, sırtlan, kurt, tilki, akbaba vb payları da vardır.

Herkes payına razı olduğu sürece sorun olmaz. Payına razı olmayanın ipi hemen çekilir.
Dünyadaki kaos ve iç kargaşaların, hatta savaşların arka planında bu sömürü çarkının devamını sağlamak bulunmaktadır.
Bi<r ülke yöneticisi halkının sömürülmesini istemiyorsa, buna son vermek istiyorsa yapacağı şeyler bellidir.
Kağıt para sistemini terketmek.
Bu mümkün mü?
Elbet çok zor.

Başınıza çorap örülmesi bir yana, dünyadan mal alacaksanız veya dünyaya mal satacaksanız bu çarkın içine girmek zorundasınız.
O zaman kağıt para dolaşımını en aza indirmeye çalışacaksınız.
Yeni para basmayacaksınız.

Kamu yatırımlarınızı vatandaş ortaklıkları ile yapmaya çalışacaksınız. Vatandaşa para vemek yerine yatırımlarınıza ortak edeceksiniz.
Parasal kaynak bulmanız gerektiğinde dövize altına endeksli devlet tahvili çıkaracak ve sadece halkınıza (vatandaşınıza) satacaksınız.
Böylece sömürü çarkının ateşini düşürecek, vatandaşınızın daha az sömürülmesini sağlayacaksınız.
Ben onu bunu bilmem.

Bildiğim şey, kağıt para arzı arttıkça sömürü de artmaktadır.
Ya da iki tür paraya döneceksiniz.
Biri uluslararası dolaşıma açık para.
Diğeri ise hazinenin basacağı iç piyasada geçerli olan para.

Cennet mekan rahmetli Necmettin Erbakan'ın ÜÇKAĞIT SİSTEMİ diye özetlediği bu çark, yeşil (dolar), sarı (hisseler) ve beyaz (teminat mektupları) kağıtlar üzerinden döndürülmektedir.
Sömürü üstüne sömürü.
Allah dünyayı bu musibetten kurtarsın, inşallah.

Ahmet Karakaşlı

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Karakaşlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi