Parayı Kontrol Eden Dünyayı mı Ele Geçirir?

Para tarihte ilk olarak Anadolu’da Lidyalılar tarafından yapılmış ve kullanılmıştır. Bu aslında Anadolu’nun uygarlık inkişafı açısından önemli bir merkez olduğunun emaresidir.

Paranın serüvenine baktığımızda çok değişik ödeme yöntemleri kullanılmıştır. Takas, deniz kabukları, metal paralar ve sonrasında kâğıt para sistemine geçilmiştir. Kâğıt para ile önce altın standardı getirilmiş sonrasında bu kaldırılmıştır.

Çok yakın bir gelecekte ise hükümetler ve merkez bankaları nakit para kullanımından vazgeçerek nakitsiz ödeme yöntemlerini benimseyeceklerdir. İnternet üzerinde doğan bloklardan oluşan zincir yapıdaki Blockchain, şifrelenmiş işlem takibini sağlayan dağınık yapıdaki bir veri tabanı sisteminin getirisi olan sanal paralar ise bu nakitsiz ödeme sisteminin baş aktörleri olacaktır.

Bugüne kadar dünya üzerinde para konusunda hâkim güç olan Yahudilerin güdümündeki para Amerikan Doları’dır. Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, yıllar önce katıldığı bir televizyon programında 1 doların sırrına değinerek, 1 doların Siyonizm’in simgesi, kimlik kartı olduğu söylemişti. Erbakan, “1 doların Amerika’nın parası olduğuna aldanmayın. Bakın arkasında bulunan mühür Siyonizm’in mührüdür. Amerika Merkez Bankası Siyonizm’in bankasıdır. Amerikan Merkez Bankası (FED) bu parayı zamanında Siyonistlerden alıyor” demişti.

Siyonistler bugün dünyadaki birçok ekonomik sistemi ve para basma yetkisini kontrol etmektedir. Bunun sebebi Yahudilerin isyankâr tavırları sonucu birçok ülkeden kovulmalarıdır. Bunun sonucu olarak devlet görevlerinde yer alamayan Yahudiler ticaret ile uğraşmak zorunda kalmış ve parayı kontrol etmek ihtiyacı duymuşlardır.

Hristiyanlar, aslı tahrif olmadan önceki ilk kaynaklarında faizin ve tefeciliğin yasak olması nedeniyle bu işi Yahudilere yaptırmışlardır. Daha sonra organize olan Yahudiler 17. yüzyılda banker olmuşlardır.
Bununla birlikte güvence için altın aldılar ve yerine banknot verdiler.
Ticaret büyüdükçe sömürgeler arttıkça bunu karşılık olarak kullandılar. Tacirler taşınması kolay olduğundan altını değil banknotları taşımayı seçtiler.

Şeytani bir zekâya sahip Yahudiler, bankaya yatan altınlardan daha azının alındığını görünce işin sırrına vakıf olup ellerindeki altından daha çok para basıp piyasaya sürdüler ve zengin oldular. İşte bugün 22 trilyon dolar ile gırtlağına kadar borca batmış ABD’nin Obama döneminden beri karşılıksız dolar basarak dünyayı manipüle etmek istemesinin altında yatan nedenlerden birisi budur.

Yahudiler tefecilik ile zenginleşmelerinin ardından artık devletlere borç verir hâle geldiler. Doğal olarak yüksek faiz yükü altında borçlarını ödeyemeyen ülkeler sosyoekonomik krizlere girdiler. Bunun sonucu aralarında savaşlar çıktı. Tabii bundan kim karlı çıktı derseniz? Tabii ki Yahudiler. Hatta 1815 Waterloo Savaşı sırasında hem Fransa´ya hem de İngiltere devletine borç para veren Yahudiler savaşı kaybeden Fransa’nın Merkez Bankası´nı satın aldılar.

İşte bugün Dünyanın en az 40 noktasında savaş var ise birçoğunun geri planına baktığımızda altından para, güç ve Yahudiler çıkacaktır. Yahudiler için dünyayı ele geçirmenin yegâne yolu, devletleri istikrarsızlaştırmak, onlara silah satmak, çatıştırmak ve yönetimlerini kendisine köle yapmaktır.

Bugün Amerika’yı 8 aile kontrol etmektedir. Bu aileler paranın gücü ile de dünyayı kontrol etmeye çalışmaktadır. Güçlerinin küçümsenmemesi gerektiğini şuradan anlayabiliriz: 2019 verilerine göre Türkiye’nin 500 büyük şirketi satışta Amerika’nın Perakende devi Walmart’ın 514 milyar dolarlık satış gelirlerinin ancak yarısına ulaşabilmiştir. Bunun yanında teknoloji devi Apple’ın borsalardaki değeri 2 trilyon doları aşmıştır.

Fakat şu an bu sermaye ve para gücü Çin’e kaymaktadır. Çin’i kontrol altına almaya çalışan Yahudiler, paranın merkezi Amerika’yı önce istikrarsızlaştırıp sonra da 10 seneye kalmadan yıkacak ve Çin’i dünyanın süper gücü hâline getirecektir.

Paranın çıkış noktası olarak bilinen ilk yer Anadolu olduğunu göre o zaman şu teoremde bulunabiliriz; eğer gayret edersek her şey aslına rücu edecektir.


Şairin dediği gibi; Burada son söz Türk’ün sözü olacak! Nefer şehit, ordu gazi olacak!
Bugün Karadeniz’de bulunan 320 milyar metreküp doğalgazın yaklaşık değeri 70 milyar dolardır. 18 yılda yapılan 564 milyar liralık karayolu, 180 milyar liralık demiryolu, haberleşme için 77 milyar lira yatırımların Türkiye’nin üretimine katkısı yaklaşık 818 milyar dolardır. Türkiye olarak bizim paraya ve güce hâkim olmamız için tek çaremiz vardır; üretmek, üretmek, üretmek.
Eğer biz de Türkiye olarak Cumhurbaşkanımızın hedef gösterdiği 2023 ve 2071 vizyonun ne olduğunu anlayabilir ve bu hedeflere hizmet etmek için gayret edersek dünyanın diğer süper gücü olma yolunda ilerleriz.

Kenan Aydın

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kenan Aydın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Manşet Aydın editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Manşet Aydın değil haberi geçen ajanstır.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi