MÜDÜR TACİZİ SAVCILIKTA

Nazilli’de çalıştığı işyerinin müdürü tarafından fiziki ve sözlü ‘taciz’e uğradığını sosyal medya hesabından duyuran, bunun üzerine işletme sahibi tarafından ‘ölümle’ tehdit edildiğini iddia eden Beste İçel, suç duyurusunda bulundu. Psikolojik olarak yıprandığını belirten mağdur kadın, günlerdir yemek yiyemediğini ve evden dışarı çıkmaya korktuğunu söyledi.

07 Ocak 2019 - 09:34 1
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Gün geçmiyor ki ülkemizin dört bir köşesinden gelen taciz ve şiddet haberi duymayalım. Bu haberlerden biri de Nazilli’den geldi. Hatta bu haber daha sosyal medyada paylaşılır paylaşılmaz yaklaşık 500 bin kişiye ulaştı ve vatandaşlar Nazilli’de yaşanan bu olaya tepkisini gösterdi.

‘MANŞET’E ANLATTI
Başından geçen taciz ve tehdit olayı sonrasında psikolojik olarak yıprandığını belirten 30 yaşındaki Beste İçel, sosyal medyada paylaştıktan sonra yüzbinlerce insana iddiaları Manşet Gazetesi’ne anlattı.

KAFEDE ÇALIŞIRKEN
Beste İçel’in başından geçen olay Nazilli, Ordu Caddesi üzerinde bulunan ünlü bir kafede yaşandı. Anlattıklarına göre Beste İçel; bir ay önce işe başladığı söz konusu kafenin müdürü M.A.’yı bir vesile ile kahve içmek için evine davet etti. İkili bir süre karşılıklı sohbet ettikten sonra müdür M.A. Beste İçel’i taciz etmeye başladı.

“ALKOLLÜYDÜM” DEDİ
M.A.’nın kendisini cinsel ilişkiye girmeye zorladığını iddia eden İçel, “Bana sarılıp zorla kendisine çekmeye başladı. Elimi tutup ensemden öpmeye çalıştı. Yatak odama girip beni yatağıma çekmeye çalıştı. Daha sonra bu olayı ben ört pas ettim. O da alkollü olduğunu ve pişman olduğunu söyledi” diye konuştu.

TACİZ WHATSAPP’TA DEVAM ETTİ
Olaydan iki hafta sonra müdür M.A.’nın whatsapp üzerinden yazdığı mesajlarla kendisini taciz etmeye devam ettiğini öne süren İçel, “Gecenin bir vakti bana yazdı. Kasıklarının ağrıdığını söyleyince ben de doktora gitmesi gerektiğini ilettim. Sonrasında cinsel anlamda uzun zamandır rahatlamadığını ifade etti. Ben normal şekilde konuşmayı sürdürmeme rağmen bana en son ne zaman cinsel ilişkiye girdiğimi sordu. Ben de cevap vermedim” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA 500 BİN KİŞİYE ULAŞTI
Kendisini taciz ettiğini iddia ettiği müdür M.A. ile olan yazışmaların ekran görüntüsünü alan İçel, durumu çalıştığı kafenin ortaklarından B.E.’ye iletti ve işten ayrılmak istediğini söyledi. İçel bu arada başından geçenleri sosyal medya hesabında paylaştı ve yaklaşık 500 bin kişiye ulaştı.

“ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ”
Olay sosyal medya kullanıcılarından büyük tepki aldı. Bunun üzerine taciz olayına bir de ölümle tehdit eklendi. Beste İçel’in iddiasına göre, işletmede yaşanan skandal olayın sosyal medyaya yansımasının ardından kafe ortaklarından O.B., İçel’i telefonla arayarak “İşletmeme zarar veriyorsun, paylaşımlarını kaldır. Sen ne yaptığını sanıyorsun, seni öldürürüm, seninle başka şekilde görüşeceğiz” diyerek tehditler savurdu.

TACİZİ KABULLENDİ
Müdür M.A. ve işletme ortaklarından O.B.’nin “Sus payı istiyorsun” diyerek kendisine iftira attığını da ileri süren Beste İçel, “Müdürü gelen baskılar üzerine daha sonra zor zahmet işten çıkardılar. İşten atıldıktan sonra benim iftira attığımı söyleyerek karakola şikayette bulunmuş” şeklinde konuştu.

SAVCILIĞA BAŞVURDU
Yaşananların ardından Beste İçel, savcılığa giderek kendisini taciz eden müdür M.A. ve olayın üstünü kapatmak için kendisini tehdit eden iş yeri sahiplerinden O.B. hakkında şikayette bulundu.

“PSİKOLOJİK OLARAK YIPRANDIM”
Psikolojik olarak yıprandığını belirten Beste İçel, “M.A. ve O.B.’nin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Taciz esnasında çok korktum. 5 gündür yemek yiyemiyorum. Evden dışarı çıkmaya korkuyorum” dedi.

PATRON TEHDİDİ REDDETTİ
Öte yandan söz konusu kafenin sahibi O.B., Beste İçel’in yaşandığını iddia ettiği taciz olayını kabul ederek “Zaten biz de müdürü işten çıkardık” dedi. Ancak işletme sahibi O.B. İçel’in kendisi hakkındaki “ölümle tehdit” suçlamalarını reddetti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Efsane bilgenoglu

Saka yaptim demediler mi…ayni olay benim de basima geldi.okul mudur yardimcisi..karneye alir almaz baska okula kaymak zorundayim.sapik varken kizimi guvende gormuyorum.nazilli Turkiyenin en pis yeri en pis sapik barindan sehri olmus.artik…bana yaptigi cirkin teklifi saka yaptim ciddiyemi aldin dedi.konuyu kapatti.sahitim olmadigi icin susmustum.ikinci donem okul degistirmek zorundayim.artik o okul benim icin okul degil. Sikayet etsem bile ustekiler korur ve ort bas eder hakliyken haksiz cikarim.cunku burasi nazilli adaletin olmadigi..guclunun hep uste oldugu bir sehir…Turkiyenin yuzkarasi sehri..yaziklar olsun boyle sapiklara…lanet olsun.

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-