Muhtarlara “israftan kaçının” uyarısı

Nazilli Kaymakamlığı Muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda mahallelerde yaşanan sorunlar tespit edilerek, çözüm için çalışma başlatıldı.

30 Kasım 2018 - 12:00 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın- NAZİLLİ- Nazilli Kaymakamlığı, Öğretmen Evi’nde 84 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Muhtarların dilek, temennileri alınırken, mahallelerdeki ihtiyaçlar tespit edildi. Toplantıya, Kaymakam İbrahim Küçük, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakdan Öztürk, İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, Mal Müdürü Abdurrahim Nurel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, İlçe Sağlık Müdürü Şafak Çalışkan, daire müdürleri Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık ve 84 mahalle muhtarı katıldı.

“MUHTARLAR UÇ BEYLERİMİZ”
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın tabiriyle “Siz devletin uç beylerisiniz” diyen Kaymakam İbrahim Küçük, muhtarların yerel yönetimlerde büyük öneme sahip olduğuna dikkat çekerek, “En uç noktalarda bizim göremediğimizi bizlere ileten arkadaşlarımız. Her ihtiyacın karşılanması mümkün olmayabilir ama öncelikli olanların yapılabilmesi için biz, Valiliğimiz ve diğer kurum ve kuruluşlarımız el birliği içerisinde çaba sarf ediyor” ifadelerini kullandı.

“MANTIKLI YATIRIM İSTEYELİM”
Öte yandan, ihtiyacın dışında yapılan yatırımların israftan öteye geçmediğinin altını çizen Küçük, “Mahallelerde okul, camii, sosyal alan gibi yerleri gelecekteki şekillenmesine, nüfus artış oranlarına ve çocuk sayısı gibi unsurlara dikakt ederek yapılmalı. Arazi yoluna parke istemek yerine merkeze öncelik verilmeli. Nüfusa yetecek bir tane cami varsa ikincisini yapmak israftan başka bir şey değil. Bazı mahallelerimizde bunları görüyoruz” şeklinde konuştu.

Muhtarların taleplerinin, yapılan düzenlemelerin ardından liste haline getirilerek önce Aydın Valiliği’ne daha sonra da İçişleri Bakanlığı’na iletileceği öğrenildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam