Nazilli’de asrın kararı

Asrın davası sonuçlandı. İhaleye fesat karıştırmak ve rüşvet suçlamalarından yargılanan Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Özgen Türker’e 114 yıl hapis cezası verildi.

10 Ocak 2019 - 16:19 0
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın-NAZİLLİ-  Aydın kamuoyunda ‘asrın davası’ olarak bilinen 130 sanıklı ‘İhaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve vermek’ suçlamasıyla açılan davanın son duruşmasında verildi. Nazilli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Özgen Türker’e 38 ayrı davadan 3’er yıl olmak üzere toplam 114 yıl hapis cezası verildi.

Aynı davada sanık olan Ali Vasfi Yıldırım, Süleyman Akdeniz, Mustafa Ali Uçar, Tekin Aykaç ve Cemil Akbulut’un da cezalandırıldığı kararın Yargıtay tarafından onaylanması halinde kesinleşeceği öğrenildi. Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Özgen Türker ve diğer sanıkların karara itiraz edecekleri belirtildi.

129 SANIKLI DAVA

Özgen Türker’in 114 yıl hapis cezasına mahkûm edilmesine sebep olan dava, 5 yıl önce aralarında Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Köşk Belediye Başkanı Rifat Kadri Kılınç ve Kuyucak eski Belediye Başkanı Ali Ulvi Akoğlu, Umurlu eski Belediye Başkanı Hasan Sarı, Sultanhisar eski Belediye Başkanı Fazıl Törün, başkan yardımcıları, encümen üyeleri, belediye meclis üyelerinin bulunduğu 129 sanık hakkında ‘İhaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve vermek’ suçlamasıyla açılmıştı.

Beş yıl önce yapılan operasyonda gözaltına alınanlardan tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkartılan 21 şüpheliden belediyelere temizlik hizmeti veren müteahhit ve işadamı Özgen Türker, temizlik şirketi görevlisi Ümit İlker Tangal, Ali Vasfi Yıldırım, Süleyman Akdeniz ve Cemil Akbulut tutuklanırken, diğer şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-