Nazilli’de işyeri ve evleri su bastı

Aydın’da etkili olan yağışlar altyapı yetersizliğini gözler önüne sererken, Nazilli’de su baskınları nedeniyle vatandaşlar Büyükşehir’e tepki gösterdi

28 Kasım 2018 - 16:11 1
reklam
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ  Aydın ve ilçelerinde her yağmurda görülen bilindik manzaralar, yine yaşandı. Nazilli’de sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar altyapı yetersizliği nedeniyle dereleri aratmazken, bir çok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Alt geçitler sularla dolup taşarken ilçede trafik bazı yerlerde felç oldu.
“İKİNCİ SINIF GÖRÜLMEKTEN YORULDUK”
Altyapı yetersizliğinden yakınan bir çok vatandaş, ASKİ’ye isyan etti. Oluşan su birikintileri nedeniyle çocuğunu okula götüremeyen İskender Şimşek, “İnsan gibi yaşamak bizim de hakkımız. Artık yorulduk, her seferinde ikinci sınıf vatandaş görülmekten yorulduk” diyerek sitem etti.
“BIKTIK ARTIK”
Yeşil Mahalle 809 sokakta bulunan birçok evi su bastı. 4 senedir her yağmurda aynı sorunu yaşadığını belirten Mustafa Denizli, “Büyükşehir ekiplerinin gelmesi 3 saat sürdü. Her yer suyun içinde. Bıktık artık bu sorunları yaşamaktan” ifadelerini kullandı.
“SESİMİZİ DUYUN”
ASKİ’nin kendilerini dikkate almadığını ifade eden bir vatandaş, “Burada kanalizasyon yetersizliği var. Defalarca bunu bildirmemize rağmen hiç bir çalışma yapılmadı. Ben böbrek hastasıyım ve evim sular altında kaldı. Yeter artık sesimizi duyun” dedi.

Nazilli’de işyeri ve evleri su bastı

Aydın’da etkili olan yağışlar altyapı yetersizliğini gözler önüne sererken, Nazilli’de su baskınları nedeniyle vatandaşlar Büyükşehir’e tepki gösterdi

Manşet Aydın paylaştı: 28 Kasım 2018 Çarşamba

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Samet ALDEMİR

Büyükşehire isyan etti yerine başkana isyan etsinler. Belediye başkanı bunları görmeli düşünmeli önlem almalı eğer kendi yetki ve gücü yapmaya yetmiyorsa Büyükşehirden destek istemeli ama oturup direk büyükşehire laf etmek isyan etmek doğru ve mantıklı bir yaklaşım değildir. Belediyenin bu sorunlardan haberi yok mu var. Bunca zamandır buna önlem almadıysa bunun için çalışma yapılmadıysa bu belediyenin belediye başkanın ve yardımcılarının hatasıdır.

reklam

reklam

reklam