“Oturanların değil çalışanların günü”

Nazilli’de, Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı. Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, 10 Ocak’ın ‘rant gazeteciliği’ yapanların değil çalışan gazetecilerin günü olduğunu söyledi. Özmen, gazeteciliğin ilkeli, sorumlu ve tarafsız yapılmasının önemini vurguladı.

10 Ocak 2019 - 14:47 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Nazilli’de kutlandı. İstasyon Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlama töreninde basın mensupları Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Törene Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, CHP İlçe Başkanı Ali Deveci, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, Saadet Partisi İlçe Başkanı Musa Muça ve gazeteciler katıldı.

GAZETECİLERİN KAHVALTISI
İstasyon Meydanı’ndaki törenin ardından basın mensupları birlikte kahvaltı yaptı. Basın mensuplarının kahvaltısına mülki ve idari amirler, siyasi parti temsilcileri de katılarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, burada yaptığı konuşmada “Kamu hizmeti veren basın mensuplarımızın sosyal ve özlük haklarının genişletilmesi, çağın gerekliliklerine uygun bilgi bir şekilde yapılmasını umut ediyoruz” dedi.

İLKELİ, SORUMLU VE TARAFSIZ
Gazetecilerin çeşitli imkânsızlıklara rağmen başarıyla ayakta durarak, büyük bir özveriyle yerine getirdikleri kamu hizmeti ile demokratikleşme sürecine yaptığı katkının küçümsenemeyeceğini belirten Özmen, “Çok zor şartlar altında haber peşinde koşan, işlerini ilkeli, sorumlu ve tarafsız gazetecilik anlayışı çerçevesinde yapan, milletin haber alma hakkına en fazla katkıyı sunan arkadaşlarımın gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“OTURANLARIN DEĞİL ÇALIŞANLARIN GÜNÜDÜR”
Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü bu mesleği icra etmek için yeri gelip ezilenlerin, yeri gelip mağdur olanların günüdür. Bugün devletinin ve milletinin sesini duyurmak için bu mesleği icra eden, mesleklerini çıkarlarının önüne koyan, gecesini gündüzüne katan, ekonomik zorluklarla mücadele eden gazeteci meslektaşlarımıza adanan bir gündür. 10 Ocak masa başında rant gazeteciliği yapanların değil, seçim zamanı ortaya çıkan gazetecilerin değil, sadece çalışan gazetecilerin günüdür” diye konuştu.
Kahvaltı sonrasında Eğriboyun ve Evranlı Mezarlığı’nda hayatını kaybeden gazetecilerin mezarları ziyaret edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-